پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ ,20 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۶
پایان کار دختران تکواندو در عربستان با کسب 3 طلا و برنز
تکواندو زنان آزاد قهرمانی جهان| برق طلای شیدایی در قلب ریاض
 
زهرا شیدایی تکواندوکار وزن 57- کیلوگرم کشورمان با غلبه بر تمامی رقبای خود موفق شد مدال طلا مسابقات آزاد قهرمانی جهان تکواندو زنان 2021 را بدست آورد.
به گزارش عصرهامون به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، اولین دوره مسابقات آزاد قهرمانی جهان تکواندو زنان 2021 (4G) با حضور 170 تکواندوکار از 31 کشور از روز پنجشنبه – چهارم آذرماه  در سالن گرین هال ریاض آغاز و امروز (شنبه – ششم آذرماه) به پایان رسید.
زهرا شیدایی تکواندوکار وزن 57- کیلوگرم کشورمان که روز گذشته با برتری در چهار مبارزه توانست به فینال رقابت‌های آزاد جهانی راه پیدا کند، امروز و در این مرحله به مصاف "مارگاریتا بلیزنیاکوا" از روسیه قهرمان اروپا رفت که این دیدار با نتیجه 11 بر 11 به راند طلایی کشیده شد و در نهایت با برتری شیدایی به پایان رسید تا عنوان قهرمانی این رویداد را کسب کند.
شیدایی روز گذشته، ابتدا به مصاف النا میرونیوک از روسیه قهرمان و نایب قهرمان اروپا رفت و 12 بر 9 به برتری رسید؛ سپس رو در روی نیکیتا گلاسنویچ از کرواسی دارنده مدال برنز جهانی قرار گرفت و در راند طلایی پیروز شد.
نماینده وزن چهارمی تکواندو کشورمان در گام سوم با النا کریویچنکو از روسیه مبارزه کرده و نتیجه را 12 بر 3 به نفع خود به پایان رساند. زهرا در مرحله نیمه نهایی به مصاف آلیاه پاول از انگلیس دارنده مدال برنز قهرمانی جهان رفت و با شایستگی و نتیجه 17 بر 9 پیروز شد تا به فینال این دوره از رقابت‌ها راه پیدا کند.
 
*پایان کار دختران تکواندو در مسابقات جهانی با کسب 3 طلا و برنز
اولین دوره مسابقات آزاد قهرمانی جهان تکواندو زنان 2021 – ریاض در حالی به پایان رسید که دختران تکواندو کشورمان موفق به کسب یک مدال طلا و دو برنز در این رویداد شدند.
تیم ملی تکواندو بانوان کشورمان با ترکیب سعیده نصیری، غزل سلطانی، ناهید کیانی، زهرا شیدایی، کوثر اساسه، نرگس میرنوراللهی، ملیکا میرحسینی و زینب اسماعیلی در این دوره از رقابت‌ها حضور پیدا کرد که در نهایت موفق به کسب یک مدال توسط زهرا شیدایی و دو مدال برنز توسط کوثر اساسه و ملیکا میرحسینی شد.
هدایت این نفرات برعهده مهرو کمرانی به عنوان سرمربی و ریحانه فولادی به عنوان مربی بود.
مسابقات آزاد قهرمانی جهان تکواندو زنان 2021، 4G بود و به نفرات اول تا سوم به ترتیب 40، 24 و 14.40 امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تعلق می‌گیرد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۴۰۳۷


ارسال