شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰ ,22 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۱
وقتی ستاد صبر پای کار می آید؛
نجات یک نفر از مجازات حتمی قصاص در زابل
 
با تلاش اعضای ستاد صبر شهرستان زابل و اعضای شورای حل اختلاف شعبه ۶ مستقر در زندان زابل یک فقره پرونده محکوم به قصاص به سازش و یک نفر از مجازات قصاص رهایی یافت.
به گزارش عصرهامون، حمید رضا بندانی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برای ترویج صلح و سازش در سطح جامعه، «ستاد صبر» که برگرفته از واژه های صلح، بخشایش و رضایت است، در دستگاه قضایی تشکیل شده تا در نتیجه آن موفقیت های بیشتری در حوزه حل و فصل اختلافات و اصلاح ذات البین محقق شود.

وی افزود: ستاد صبر استان باید با شناسایی ریش سفیدان، معتمدین محلی، متنفذان و افراد واجد شرایطی که می توانند در جهت اصلاح ذات البین همکاری نمایند به ساماندهی صلح یاران و هیئت های صلح بپردازد.

بندانی ادامه داد: در همین راستا با تلاش اعضای ستاد ملی صبر در شهرستان زابل یک فقره پرونده قتل عمدی به سازش ختم شد.

رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان در این زمینه گفت: بر اثر وقوع یک فقره قتل عمدی در زابل اختلاف بین دو نفر شدت گرفته بود که پس از طی مراحل قانونی و صدور آرای مربوطه پرونده به شورای حل اختلاف شماره ۶ مستقر در زندان ارجاع شد.

وی افزود: پس از برگزاری جلسات متعدد در زمینه فواید گذشت و تاثیرات مثبت سازش در جامعه در نهایت با تلاش اعضای شورای حل اختلاف، بزرگان و معتمدان منطقه اختلاف به وجود آمده به سازش ختم و یک نفر از مجازات حتمی قصاص رهایی یافت.

رئیس شوراهای حل اختلاف استان در ادامه از تلاش اعضای شورای حل اختلاف این شعبه در راستای انجام این اقدام مهم قدردانی کرد.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۴۰۶۲


ارسال