پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ ,20 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۸
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان؛
جابجایی بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر مسافر در سیستان و بلوچستان
 
ایوب کرد گفت : یک میلیون و490 هزارو 909 نفر مسافر در قالب 164 هزارو 772 سفر وسایل نقلیه حمل ونقل عمومی جاده ای در هشت ماهه سال جاری درحوزه تحت پوشش این اداره کل جابجاشدند .
 ایوب کرد در گفت و گو با عصرهامون، بیان کرد: از این تعداد مسافر جابجا شده 60 درصد مربوط به داخل استان و 40 درصد به خارج استان با وسایل نقلیه عمومی شامل اتوبوس، مینی بوس و خودروهاي سواري كرايه برون شهري جابجا شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 12 درصدی در جابجایی مسافر و 14 درصدی در تعداد سفر داشته است.

وی گفت : طرح ساماندهی سفر با ناوگان حمل ونقل عمومی از اول آذر ماه در استان به اجرا در آمده و تنها افرادی می توانند از وسایل حمل ونقل عمومی مسافری استفاده نمایند که کارت واکسن یا تست پی سی آر منفی 72 ساعته داشته باشند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان با بیان اینکه نظارت و بازرسی بر عملکرد شرکت‌ها و موسسات مسافربری فعال در استان به صورت مستمر انجام می‌شود، افزود: مسافران می‌توانند هرگونه شکایت خود از عملکرد شرکت‌ها از طریق سامانه های تلفنی و اینترنتی ۱۴۱ و یا با مراجعه حضوری به ادارات تابعه این اداره کل و یا دفاتر نظارت پایانه های مسافری اعلام کنند تا مورد رسیدگی قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر تعداد 3 پایانه مسافری، 3 انجمن صنفی کارفرمایی شرکت ها، 2 انجمن صنفی کارگری رانندگان، 2 هزار و 383 راننده مسافری و 3 هزارو 232  دستگاه ناوگان اتوبوس ,مینی بوس و سواری در حوزه تحت پوشش  این اداره کل به هموطنان گرامی خدمات ارائه می دهند.
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۴۰۷۸


ارسال