پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ ,20 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۶
سرقت سیم تلفن و کندی اینترنت اپراتورهای منطقه؛
کندی اينترنت در زابل تحصیل دانش آموزان غیر حضوری را با مشکل مواجه کرد
 
کندی اینترنت سيم کارت هاي اپراتورهاي همراه اول و ايرانسل در زابل باعث شده است تا تحصیل دانش آموزان با مشکل مواجه شود.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از اوشیدا؛ عدم دسترسی به اینترنت پرسرعت در برخی از مناطق شهر زابل این روزها باعث شده است تا صدای بسیاری از شهروندان درآید.

این در حالی است که با وجود آموزش مجازی موقت مدارس در زابل، کندی سرعت اینترنت باعث شده است تا برخی از دانش آموزان نیز از تحصیل عقب بمانند.

کندی اینترنت دانش آموزان را خسته کرد


در همین رابطه معصومه وظیفه دان یکی از دانش آموزان سیستانی به خبرنگار ما گفت: وضعیت اینترنت در برخی از مناطق خیابان سام شرقی به‌قدری ضعیف است که حتی نمی توان یک کلیپ آموزشی را دانلود کرد.

وی افزود: به جهت اینکه اکثر آموزش های مجازی در بستر شاد برگزار می شود این اپلیکیشن از ترافیک بالایی برخوردار است لذا با سرعت پایین اینترنت نمی توان از آن به درستی استفاده کرد.

وظیفه دان تصریح کرد: اینترنت سیم کارت های ایرانسل و همراه اول که اکثر مردم از آنها استفاده می کنند هزینه بالایی دارد و برای اکثر خانواده های سیستانی مقدور به صرفه نیست.

وی گفت: همچنین به دلیل سرقت سیم های تلفن ثابت نیز از اینترنت مخابرات که ارزان تر از سیم کارت های اعتباری است نمی توان استفاده کنیم.

سرقت ۳ هزار متر سیم تلفن در زابل

سید حسن قریشی رئیس مخابرات شهرستان زابل نیز به خبرنگار ما گفت: در ماه های اخیر بیشتر از ۳ هزار متر سیم تلفن در زابل سرقت شده است.

وی افزود: این در حالی است که این میزان سرقت از مخابرات ضرر سنگینی به شبکه ارتباطات وارد کرده است.

قریشی بیان داشت: علاوه بر سرقت سیم های تلفن برخی از شرکت های پیمان کار گاز نیز با سهل انگاری خسارت سنگینی به شبکه ارتباطات می زنند که باید توسط شرکت های ناظر بر آنها بررسی و پیگیری شود.

رئیس مخابرات زابل خاطرنشان کرد: مردم در چنین شرایطی با مخابرات همکاری کنند و افرادی را که بدون لباس فرم با سیم های تلفن مشغول هستند را به پلیس ۱۱۰ معرفی کنند.

توسعه و ارتقای شبکه ایرانسل بزودی در زابل

عباسعلی ارجمندی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان زابل گفت : بزودی توسعه و ارتقای شبکه ایرانسل در مناطق ولی عصر، رسالت، سام شرقی، هیرمند شمالی و دانشگاه زابل انجام خواهد گرفت.

وی افزود: این توسعه با همکاری اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات و  شرکت مخابرات منطقه کرمان در مورد نصب سایت‌ها و استقرار دکل های مخابراتیانجام خواهد گرفت.


 فرماندار زابل ادامه داد : به منظور فراهم سازی درخواست های مورد نیاز شرکت های یاد شده این فرآیند در کوتاه‌ترین زمان ممکن پیش‌بینی و به انجام خواهد رسید.

 انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۴۰۸۱


ارسال