سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ ,18 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۳
هنر دستان زنان روستایی فنوج کمک یار اقتصاد خانواده
 
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فنوج گفت : تشکل صندوق‌های خرد زنان روستایی هر چند کوچک اما با ایده های بزرگ راه اندازی می‌شود .
به گزارش عصرهامون، عیسی قاضی بیان کرد: تاکنون چهارصندوق خرد زنان روستایی در این شهرستان تشکیل شده که با بهره گیری از تسهیلات کم بهره صندوق کار آفرینی امید و سرمایه اندک خود، و خرید وسایل و امکانات لازم، با دست های پرتوان و هنرمندشان و با انواع سوزندزی، صنایع دستی و کشت و تولید انواع گیاهان دارویی و تولید انواع ترشی و مربا و... و عرضه آنها به بازار به کمک اقتصاد خانوار خود می‌شتابند و بزودی تعداد این صندوق ها به دو برابر خواهد رسید.

وی افزود: برای توانمند سازی بیشتر زنان روستایی با بکارگیری ١۶ نفر از زنان روستایی کارآفرین تعلیم یافته بعنوان تسهیلگر درمنطقه با برگزاری دوره های آموزشی تئوری و عملی، کسب مهارت های لازم را به زنان روستایی آموزش می‌دهند.

این مسئول ادامه داد: محصولات تولیدی زنان روستایی که اغلب صنایع دستی (سوزن دوزی و حصیر بافی) و گیاهان دارویی ( چای ترش و علف لیمو و حنا ) می باشد از طریق سایت های مجازی و تشکیل نمایشگاههای متعدد و با مشارکت خیرین، تولیدات خود را بفروش می رسد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۴۰۹۳


ارسال