سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ ,18 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۴۳
رئیس مرکز بهداشت شهرستان چابهار خبر داد:
گونه جدید کرونا چالشی جدی در حوزه سلامت/ تزریق دوز دوم واکسن و رعایت پروتکل های بهداشتی ضامن سلامتی افراد
 
عبدالرسول خدمتی گفت: سویه جدیدی از ویروس کرونا که به تازگی شناسایی و موجب نگرانی شده است به دلیل جهش‌های زیاد، می‌تواند اثربخشی واکسن‌های موجود را با چالش مواجه کند.
به گزارش عصرهامون، عبدالرسول خدمتی؛ رئیس مرکز بهداشت شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به کشف گونه جدید کرونا با عنوان "امیکرون" و نگرانی های جهانی از شیوع این ویروس بیان کرد: تاکنون چندین نوع ویروس‌های جهش یافته نگران‌کننده در جهان شناسایی شدند که قابلیت سرایت بالای و همه گیری تلقی می شود و نوع جهش یافته جدید کرونا نسبت به واکسن مقاوم تر است.
 
وی افزود: تزریق دوز دوم واکسن در کنار رعایت پروتکل های بهداشتی می تواند از ابتلا به این ویروس تا حد زیادی پیشگیری کند.
 
رئیس مرکز بهداشت چابهار با بیان اینکه افراد واکسن نزده بیشتر در معرض خطر هستند تصریح کرد: طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت، ممکن است «امیکرون» سریع‌تر از سایر سویه‌های ویروس کرونا گسترش یابد و می تواند خطری جدی به ویژه برای افرادی که واکسن دریافت نکرده اند باشد.
 
وی ادامه داد: با توجه به احتمال پیک ششم کرونا و لزوم تشدید اقدامات پیشگیرانه، نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و واکسیناسیون تشدید خواهد شد.
 
خدمتی گفت: ماهیت  ویروس ها به ویژه ویروس کرونا نشان داد که به سرعت در تمام کشورها منتشر می شود و باید هرچه سریعتر اقدامات لازم در جهت پیشگیری از این بیماری انجام شود.
 
رییس مرکز بهداشت شهرستان چابهار خاطر نشان کرد: افرادی که دوز اول واکسن کرونا را دریافت کردند در موعد مقرر برای تزریق دوز دوم اقدام کنند و افرادی که تاکنون واکسینه نشدند برای حفظ سلامتی خود با توجه به خطر گونه جدید کرونا هرچه سریعتر نسبت به تزریق واکسن به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۴۱۰۳


ارسال