سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ ,18 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۶
نفتالی بنت:
ایران به‌دنبال رفع تحریم‌ها در کنار ادامه برنامه هسته‌ای خود است
 
نفتالی بنت نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه لفاظی های خود علیه ایران، از شرکای مذاکرات هسته‌ای با تهران خواست تا در برابر آنچه وی، باج خواهی هسته‌ای ایران خواند بایستند.
به گزارش عصرهامون به نقل از راه دانا؛ نفتالی بنت نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه لفاظی‌های خود علیه ایران و مذاکرات هسته‌ای کشورمان با غرب، از شرکای برجامی ایران خواست تا در برابر آنچه وی، باج خواهی هسته‌ای ایران خواند، بایستند.
 
بنت که این سخنان را از طریق یک پیام ویدئویی برای قدرت‌های غربی ارسال می‌کرد، مدعی شد: تهران به دنبال پایان دادن به تحریم‌ها در قبال تقریباً هیچ است.
 
وی مدعی شد: ایران به دنبال ادامه برنامه‌های هسته‌ای خود به شکل فعلی و همچنین دریافت صدها میلیارد دلار پس از رفع تحریم‌ها است.
 
بنت تصریح کرد: اسرائیل این پیام را طی هفته جاری، توسط وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به سران انگلیس و فرانسه نیز رسانده است.
 
نخست وزیر رژیم صهیونیستی با ادامه ابراز نگرانی‌های دائمی خود در خصوص برنامه هسته‌ای ایران، تاکید کرد: اسرائیل عمیقاً نسبت به لغو تحریم‌ها و سرازیر شدن میلیاردها دلار پول به سمت ایران در قبال اعمال محدودیت‌های ناکافی در برنامه هسته‌ای ایران نگران است.
 
لازم به ذکر است، هفتمین دور از مذاکرات وین امروز دوشنبه از ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه به وقت ایران آغاز شده است. این در حالی است که دولت جدید ایران می‌گوید با عزم و اراده جدی وارد مذاکره خواهد شد و طرف‌های مقابل باید این پنجره فرصت را مغتنم بشمرند چون تا ابد باز نخواهد ماند.
 
ایران همچنین مشخص کرده که در وین، بحث مذاکرات هسته‌ای مطرح نیست چون موضوع هسته‌ای در سال ۱۳۹۴ در قالب توافقی که بین ایران و ۱+۵ شکل گرفت به طور کامل حل و فصل شد. موضوع اصلی مذاکرات وین بررسی «پیامدهای ناشی از خروج ایالات متحده آمریکا از برجام» است و این پیامدها هم فقط منحصر به رفع «تحریم‌های» وضع شده آمریکا علیه ایران خواهد بود.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۴۱۱۱


ارسال