جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰ ,21 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۸
نماینده مردم خاش عنوان کرد؛
نبود زیرساخت ها مانع رونق تجارت در مرزهای سیستان و بلوچستان شده است
 
اسماعیل حسین زهی با اشاره به اینکه در حال حاضر بازارچه «روتک» به دلیل نبود زیرساخت های لازم غیر فعال است، گفت: نبود زیرساخت ها مانع رونق تجارت در مرزهای سیستان و بلوچستان شده است.
اسماعیل حسین زهی  نماینده مردم خاش در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، بیان کرد: بازارچه مرزی «روتک» در حال حاضر به دلیل نبود زیرساخت های لازم غیر فعال است و داد و ستد انجام شده در این منطقه نیز به صورت غیر رسمی انجام می شود.

نماینده مردم خاش، میرجاوه، تفتان و بخش‌های کورین و نصرت آباد در مجلس گفت: این بازارچه یک راه دسترسی مناسب تا مرز پاکستان نیاز دارد تا از این طریق عبور و مرور و انتقال کالا تسهیل پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه راه دسترسی در کشور پاکستان نیزاحداث نشده و طرف مقابل نیز باید اقدام لازم را مبذول کند، بیان کرد: راه اندازی بازارچه مرزی «روتک« به عنوان یک  فرصت منطقه‌ای و ملی به  تجارت سالم و ایجاد اشتغال در منطقه کمک می کند.

حسین زهی با اشاره به اینکه، گسترش فعالیت های تجاری در مرزها یک ضرورت است، گفت: ایجاد انگیزه لازم برای اقامت اهالی بومی و افزایش ضریب امنیت منطقه از جمله دستاوردهای بازارچه های مرزی در استان سیستان و بلوچستان است.

وی تصریح کرد: امیدواریم با تکمیل زیرساخت های این بازارچه زمینه استفاده بهینه از ظرفیت‌های اقتصادی و به‌کارگیری نیروهای بومی هر چه سریعتر فراهم شود.


انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۴۱۷۴


ارسال