شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰ ,22 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۲
حل و فصل اختلاف منجر به قتل در چابهار
 
با تلاش قضات، اعضای شورای حل اختلاف چابهار و با همکاری اعضای ستاد ملی صبر سیستان و بلوچستان، یک فقره پرونده قتل در چابهار به سازش ختم شد.

به گزارش عصرهامون، با تلاش اعضای ستاد ملی صبر در چابهار و با حضور معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس شوراهای حل اختلاف استان، پیگیری رئیس حوزه قضایی و رئیس شعبه سوم شورای حل اختلاف چابهار  اختلاف بین دو طایفه در چابهار به سازش ختم شد.

این اختلاف که بر اثر وقوع یک فقره قتل به وجود آمده بود با تلاش بزرگان، معتمدان، ریش سفیدان و اعضای شوراهای حل اختلاف و حضور حجت الاسلام بندانی رئیس شوراهای حل اختلاف استان به سازش ختم و یک نفر از مجازات  حتمی قصاص رهایی یافت.

تلاش همه بزرگان، معتمدان، خیران باید در مسیر ارتقای فرهنگ صلح و سازش و حل و فصل پرونده ها با رضایت، ریش سفیدی و کداخدا منشی باشد و مسئولان نیز با استفاده از توانایی و ظرفیت‌های فرهنگی موجود در منطقه، زمینه های صلح و سازش را به منظور ایجاد امنیت و آرامش در جامعه  بیش از پیش فراهم کنند.

بهره‌گیری از محبوبیت و اقتدار افراد ریش سفید، دارای اقتدار، صاحب نفوذ و معتمدان محلی ظرفیت بسیار خوبی  برای حل و فصل و تقلیل خسارات ناشی از اختلافات طایفه ای در استان است به گونه‌ای که فقط در آبان ماه جان 5 نفر از مجازات حتمی قصاص در زاهدان رهایی یافت.

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۴۱۷۵


ارسال