پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ ,20 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۴۸
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان‌وبلوچستان؛
اهدای بیش از ۱۷۷۰ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند سیستان‌وبلوچستان
 
سیدمهدی عبادی گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۱۷۷۰ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند سطح استان اهدا شده است.
به گزارش عصرهامون، سیدمهدی عبادی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان‌وبلوچستان در دیدار با مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان گفت: خدمات کمیته امداد حضرت امام(ره) به سه بخش کلی حمایتی، توانمندسازی و پشتیبانی تقسیم می‌شود و باید بدانیم که حمایت‌های امداد از قبل از تولد آغاز می‌شود و تا بعد از فوت ادامه دارد.

مدیرکل کمیته امداد استان افزود: کمیته امداد استان بیش از ۱۱۲ هزار دانش‌آموز را تحت پوشش دارد که برای رشد تحصیلی و موفقیت این عزیزان، خدمات مختلفی از جمله مشاوره تحصیلی، معرفی به مؤسسات آموزشی، شرکت در آزمون‌های آزمایشی، تهیه لوازم التحریر، پوشاک و غیره ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه ۸۸۷۵ دانشجو تحت پوشش کمیته امداد استان قرار دارند، افزود: حمایت‌های امداد از کمک هزینه تحصیلی و شهریه دانشگاه گرفته و تا مقاله‌ها و پایان‌نامه‌ها در مقاطع مختلف را دربرمی‌گیرد.

عبادی با اشاره به خدمات کمیته امداد در بحث ازدواج جوانان، بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۱۷۷۰ سری جهیزیه اهدا شده و ۱۱۰۰ سری جهیزیه نیز به‌زودی به نوعروسان نیازمند سطح استان اهدا خواهد شد.

وی با بیان اینکه کانون‌های مساجد می‌توانند در بسیاری مواقع کارگشا باشند، گفت: ما اعلام آمادگی می‌کنیم که  در هر مسجدی که کانون فعال دارد، مدجویان آن منطقه را با کانون مسجد پیوند دهیم تا در برنامه‌های معرفتی و بصیرتی شرکت کنند و خوراک فکری آنان تامین شود تا در جامعه از آسیب‌ها در امان باشند.

حجت الاسلام مهدی پودینه، مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان نیز در این دیدار بیان کرد: برنامه‌های خانواده بزرگ امداد قابل تقدیر است. خدمات مجموعه امداد برای همه افراد ملموس و به روشنی قابل مشاهده است.

وی گفت: امروزه کسی نیست که از برنامه‌ها و خدمات امداد بی خبر باشد و این به دلیل شبکه گسترده و فعالیت‌های متعدد این نهاد است که باعث شده تا خدمات برای همه مردم ملموس باشد.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان افزود: در سطح استان تعداد ۱۴۰۱ باب کانون فرهنگی و هنری در مساجد شیعه و اهل سنت فعال است که ۶۶۲ باب در مساجد اهل سنت، مشغول کارهای فرهنگی و هنری هستند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۴۲۰۷


ارسال