پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ ,20 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۱
افزایش ۱.۴ درصدی تولید خودرو سواری در ۷ ماه
 
بررسی جدیدترین آمار تولید خودرو در ۷ ماه ابتدایی امسال نشان می‌دهد که تولید انواع سواری ۱.۴ درصد، تولید اتوبوس، مینی بوس و ون ۱۲.۵ درصد و تولید کامیون و کشنده ۶۴.۴ درصد افزایش یافته است.
به گزارش عصر هامون به نقل از خبرنگار مهر، بررسی جدیدترین آمار تولید خودرو در ۷ ماه ابتدایی امسال نشان می‌دهد که تولید انواع سواری، اتوبوس، مینی‌بوس، ون، کامیون، کامیونت و کشنده افزایش و تولید وانت کاهش یافته است.
بر این اساس در این بازه زمانی، ۵۰۷ هزار و ۳۰۰ دستگاه انواع سواری تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۵۰۰ هزار دستگاه) ۱.۴ درصد افزایش داشته است.
در ۷ ماه ابتدایی سال ۱۴۰۰، هزار و ۱۳۶ دستگاه اتوبوس، مینی‌بوس و ون تولید شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته (هزار و ۱۰ دستگاه) ۱۲.۵ درصد افزایش یافته است.
همچنین تولید کامیون، کامیونت و کشنده از ۳ هزار و ۱۶ دستگاه در ۷ ماه ابتدایی سال ۹۹ به ۴ هزار و ۹۵۷ دستگاه در ۷ ماه ابتدایی سال ۱۴۰۰ رسیده است که بیانگر رشد ۶۴.۴ درصدی است.
تولید وانت در ۷ ماه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱.۸ درصد کاهش داشته، به طوری که تولید آن از ۴۶۷۹۷ دستگاه به ۴۱۲۵۴ دستگاه رسیده است.
افزایش ۱.۴ درصدی تولید خودرو سواری در ۷ ماه
 
کد خبر 5365973
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۴۲۱۰


ارسال