سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ ,18 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۶
وقتی دانشگاه فرصتی طلایی برای خودسازی فردی می شود؛
دانشجو با تفکر انقلابی مدافع آرمان و ارزشهاست/ تشکل های دانشجویی حس تعهد و مسئولیت پذیری در افراد را نهادینه می کند
 
دانشجو با تکیه بر توان علمی، گستره دید وسیع در مقابله با مسائل و استفاده از شور جوانی و با ادراک صحیح از وضعیت مسائل می‌تواند به عنوان یک کنشگر مسئولیت پذیر در رشد شهر، جامعه و کشور نقش مهمی ایفا کند.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، 16 آذر سالروز حادثه تلخ سال 32 در دانشگاه تهران است که بازهم دست پلید استکبار جهانی به خون فرزندان ایران زمین که به دنبال آزادی خواهی و مبارزه با ظلم بودند، آلوده شد.

دانشجویانی که سالها پیش از انقلاب در برابر زیادی خواهی و ستم آمریکا ایستادگی کردند، در تاریخ این سرزمین نماد واقعی مطالبه گری هستند و این راه همچنان ادامه داشت تا در لباس سرباز اما بودن، انقلاب بزرگی را رقم زدند.

تسیخر لانه جاسوسی یک حرکت بزرگ به دست جنبش های دانشجویی در طول قرن بود که ابهت پوشالی مدعیان قدرت در جهان را شکسته و درس بزرگی به بدخواهان ملت دادند.

تشکل های دانشجویی همواره بعد از انقلاب به عنوان یک بازوی قوی در دانشگاه همگام با مردم برای توسعه ایران گام برداشتند و بسیج دانشجویی یکی از این تشکل ها است که خدمات ارزنده و مهمی در عرصه علمی، فرهنگی، اجتماعی و جهادی انجام داده است.

دانشجو با تفکر انقلابی مدافع آرمان و ارزشهاست

ایمان افرازی؛ مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به رسالت بسیج دانشجویی در طی این سال های گذشته در دانشگاه و نقش خود برای دفاع از آرمان ها بیان کرد: بسیج دانشجویی یک تشکل دو بعدی است که یک اتصال به بدنه دانشگاه و یک اتصال به سپاه دارد.

وی ادامه داد: یکی از آرمان های مهم بسیج دانشجویی تلاش در جهت تحقق دانشگاه اسلامی براساس فرمایشات حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری است و بسیج با حضور فعال و دلسوزانه در عرصه های مختلف جامعه تاثیر بسزایی دارد و باعث پیشبردن اهداف مهم کشور می شود در واقع رسالت بسیج همین است.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان چابهار افزود: وجود بسیج برای تربیت و آمادگی دانشجوها به منظور فعالیت های مختلف علمی، سیاسی امدادی و سازندگی ضرورتی انکار ناپذیر است.

بسیج دانشجویی؛ دانشجو را در مسیر اهداف انقلاب اسلامی هدایت می‌کند

وی تصریح کرد: در این برهه حساس که رسانه بیگانه و معاند فعالیت های خود را دو چندان کرده و بر فکر و ذهن افراد تاثیر می گذراند و در واقع نوعی دوگانگی فکری ایجاد می کنند ضرورت وجود بسیج بیشتر احساس می شود که دانشجوها را از سر درگمی نجات دهد و آنها را در مسیر اهداف انقلاب اسلامی نگه دارد.

وی با اشاره به نقش تشکل های دانشجویی در رشد و توسعه فرهنگی، اجتماعی و علمی گفت: تشکل ها در واقع به دانشجو حس مسولیت پذیری و متعهد بودن را درس می دهند و آنها را برای نقش پذیری در زندگی اجتماع آماده می کنند و افرادی توانمند تربیت می کند که در آینده ای نه چندان دور سطح فرهنگی و علمی کشور را ارتقا می دهند.

افرازی با اشاره به اخلاق یک دانشجو و تاثیر آن در تحصیل و جامعه اظهار کرد: یک دانشجو باید با داشتن اخلاق نیکو و با الگو از امامان و بزرگان در اهداف علمی خود مصمم و در مراسمات اجتماعی دانشگاه و جامعه حضوری فعال داشته باشد تا بتواند در رشد و باروری جامعه تاثیر گذار باشد.

دانشجو هیچگاه نباید پرچم مطالبه گری را پایین نگه دارد

وی افزود: دانشجوی فعال و با بصیرت می تواند با روش درست مطالبه گری جهت خواسته های مردم شهر و یا حتی مطالبه های در سطح کشور تاثیر مستقیم قدم مثبتی برای هم وطنان خود داشته باشد و یا در انتخابات های شورای شهر و یا ریاست جهموری مردم را به انتخاب درست تشویق می کنند تا با انتخاب بهترین کاندید ها پیشرفت بهتری حاصل شود.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان چابهار گفت: همانطور که مقام معظم رهبری می فرماید تصمیم گیری و آینده کشور در دست دانشجوها و جوان ها است و مدیریت های بزرگ اقتصادی و فرهنگی در اختیار آنهاست؛ پس هر چه این دانشجو متعهد تر و کارآمدتر و پخته تر باشد مسلما آینده کشور درخشان تر خواهد بود.

دانشگاه فرصتی طلایی برای خودسازی فردی

وی با اشاره به خودسازی و ارتقاء شخصیت خود به عنوان یک فرد موثر جامعه اذعان کرد: یک دانشجو باید در طی دوران دانشجویی از خود فردی مستقل و مسولیت پذیر با شخصیتی اجتماعی که آداب زندگی اجتماعی را یاد گرفته است تربیت کند که بتواند فردا در جامعه حضوری موثر و فعال داشته باشد یعنی در اجتماع خود نقش اجتماعی بپذیرد.

افرازی با بیان اینکه دانشجویان امروز همچون دانشجویان ابتدای انقلاب در حفظ آرمان های کشور موثر هستند گفت: دانشجوهای دوران انقلاب به خوبی نقش خود را ایفا کردند، با توجه به اینکه در آن زمان وجود آن ها در سنگر جنگ سخت مهم بوده و در زمان فعلی حضور دانشجو در عرصه مجازی و رسانه که سنگرهای جنگ نرم هستند اهمیت دارد که دشمنان انقلاب در مقابل آن ها ایستاده‌اند مهم و حیاتی است تا مردم را از شر آسیب های فکری و اجتماعی دشمنان و معاند نجات دهند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۴۲۵۸


ارسال