سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ ,18 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۹
مسئول مدیریت فضای مجازی و افکارعمومی بسیج دانشجویی دانشگاه دریانوردی چابهار:
دانشجوی موفق باید در سه حوزه مسائل دانشگاه، اجتماعی و علمی فعال باشد/ دانشجویان به عنوان یک قشر پر شور، نماد پویایی و حیات طیبه کشور هستند
 
رسول زاهدی گفت: یک فعال دانشجویی یک کنشگر موفق در سه حوزه مسائل دانشجویی، اجتماعی و علمی است.
رسول زاهدی؛ مسئول مدیریت فضای مجازی و افکارعمومی بسیج دانشجویی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به تعریف از فعال دانشجویی بیان کرد: تعریف بنده یک فعال دانشجویی یک کنشگر موفق در سه حوزه مسائل دانشجویی، اجتماعی و علمی است و یک دانشجوی پرشور اهل تفکر و علم اندوزی که حواسش علاوه بر تحصیل متوجه مسائل اطراف خود نیز کرده است.
 
وی افزود: ویژگی های یک دانشجو را می‌توان در سه عبارت خلاصه کرد؛ آراسته به اخلاق کریمه، پر شور برای کسب علم و نماد نو اندیشی و نوع اندیشی برای جامعه است به طور کلی دانشجو متقابلا در برابر جامعه و وقایع آن باید احساس مسئولیت داشته باشد.
 
دانشجوی دانشگاه دریانوردی چابهار با اشاره به نقش دانشجو در رشد و توسعه شهر و کشور تصریح کرد: دانشجو با تکیه بر توان علمی، گستره دید وسیع در مقابله با مسائل و استفاده از شور جوانی و با ادراک صحیح از وضعیت مسائل می‌تواند به عنوان یک کنشگر مسئولیت پذیر در رشد شهر، جامعه و کشور نقش مهمی ایفا کند.
 
وی ادامه داد: به طور کلی دانشجویان به عنوان یک قشر پر شور و انگیزه و امید نماد پویایی و حیات طیبه یک کشور هستند و در بعد مادی نیز به عنوان یک نیروی انسانی پرتوان که در خدمت جامعه می تواند باشد باعث رشد و تعالی کشور است.
 
زاهدی اذعان کرد: اصولا برای خودسازی و تعالی و ارتقاء شخصیت خود انسان باید بر ظرفیت های درونی خود تکیه کند و یک دانشجو علاوه بر این مسئله باید شور جوانی خود را با ظرفیت های خود همراه کند و رذایل اخلاقی خویش را نیز باید از خود دور کند.
 
وی گفت: به طور کلی اگر دانشجویان ابتدای انقلاب اگر امام(ره) و منطق امام(ره) و هیجان و شور اسلام انقلابی را در سال های ابتدای انقلاب درک کردند و همراه شدند، دانشجویان امروز با تکیه بر منطق و شناخت صحیح و ریزبینانه در مفاهیم اسلام انقلابی و شعور حرکت عظیم ملت ایران در انقلاب اسلامی مدافع و حافظ آرمان ها و ارزش های کشور هستند.
 
دانشجو باید دنبال مطالبه گری علمی باشد

زهرا رضایی، دانشجوی دانشگاه چابهار در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: دانشجو همان طور از اسمش پیداست باید به دنبال پرسش و پاسخ باشد چون دوران دانش آموز بودن تموم شده است و به صورت عامیانه بخواهم راجب آن حرف بزنم باید دنبال مطالبه گری علمی باشد.
 
وی با اشاره به ویژگی یک دانشجو از نظر اخلاقی، علمی و تاثیر در تحصیل و جامعه تصریح کرد: اخلاق یک قضیه جدا است که هر شخص نماینده ای در فضای دانشگاهی در جایگاه دانشجو هست و باید همانند یک الگو باشد و از لحاظ علمی هم باید تشنه یادگیری باشد و هرآنچه از دانش مفید خود دارد در اختیار دیگران قرار دهد و از دیگران کوچک ترین موارد علمی را فراگیرد و در جامعه فردی باشد که همه به او افتخار کنند.
 
این دانشجوی فعال گفت: دانشجو می‌تواند در همان جایگاه مفید و موثر باشد و در هر زمینه به عنوان یک فرد با فراگیری دانش میتواند از دانسته های خودش در توسعه و آبادانی کشورش در زمینه اجتماعی و فرهنگی و عمومی موثر واقع شود.
 
وی ادامه داد: اگر کشوری دانشجو نداشته باشد نیرو موفق علمی و آموزشی وجود ندارد و نیرو علمی و آموزشی که وجود داشته باشد می‌تواند آن کشور را در همه زمینه ها به سوی موفقیت و جایگاه های مهم در هر زمینه ای برساند.
 
رضایی افزود: دانشجو باید از تمام جنبه های مثبت بهره گیری کند و از تمام جنبه های منفی موجود در جامعه بعنوان تجربه بهره گیرد.
 
وی خاطرنشان کرد: آرمان های انقلاب یک افتخار ملی است که جزئی از زندگی هر ایرانی است و باید در حفظ آن با آموختن دانش و فردی موفق بودن تلاش کنیم.
 
 انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۴۲۶۴


ارسال