سه شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ ,7 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۲۱:۲۴
جليلي در جمع دانشجويان دانشگاه سيستان و بلوچستان؛
گراني و اشتغال در راس مشكلات امروز كشور است/من تضمين نمي دهم كه به وعده هايم عمل كنم
 
سعيد جليلي كانديداي يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري پس از اقامه نماز در مسجد قائم دانشگاه سيستان و بلوچستان در جمع دانشجويان اين دانشگاه حضور يافت و به پرسش هاي آنان پاسخ داد.
به گزارش عصر هامون؛ سعيد جليلي در پاسخ به سوالي مبني بر آزاد سازي ظرفيت ها توسط دولت آينده، گفت: عدالت ساختاري كه ما مطرح كرده ايم ناظر بر آمايش سرزمين است،‌ ما بايد بر اساس محروميت هاي موجود در كشور الويت بندي داشته باشيم.
وي افزود: اگر بتوانيم به ظرفيت هايي مانند بندر چابهار شكل بدهيم فرصت ترانزيت در اين منطقه كه يك فرصت جهاني است اشتغال زايي و ثروت
اگر بتوانيم به ظرفيت هايي مانند بندر چابهار شكل بدهيم فرصت ترانزيت در اين منطقه كه يك فرصت جهاني است اشتغال زايي و ثروت به ارمغان خواهد آورد
به ارمغان خواهد آورد.
همچنين جليلي درپاسخ به پرسشي ناظر بر اختلاس هاي صورت گرفته در كشور،‌با نقد سيستم موجود در بانكداري كشور گفت: چرا سيستم بانكي ما بايد بگونه اي باشد كه عده اي بتوانند وام هاي كلاني گرفته و باز پس ندهند؟‌‌ دولت بايد سازو كارهايي ارائه دهد كه از ابتدا اجازه اين مفاسد داده نشود.
وي در خصوص مشكل اشتغال جوانان افزود: تورم ، گراني و اشتغال در راس مشكلات امروز كشور است، با افزايش توليد مي توان تورم را كاهش داد؛ ما با استفاذه از منابع كم نظير و نيروي انساني كه در اختيار داريم مي توانيم بسياري از كمبودهاي كشور را جبران كنيم.
جليلي ادامه داد: چرا ما بايد كالاي ساده مانند چوب بستني را از خارج
من تضمين نمي دهم كه به وعده هايم عمل كنم، هيچ كس نمي تواند چنين تضميني بدهد
وارد كرده و ميليون ها دلار سرمايه را بر باد بدهيم،‌آيا در دورافتاده ترين نقاط بلوچستان نمي توانيم چوب بستني توليد كنيم؟
وي افزود: هيچ دولتي عمدا بيكاري و تورم ايجاد نمي كند، اما مي تواند با عمل بر اساس قانون جلوي ايجاد تورم و گراني را بگيرد، متاسفانه بسياري از قوانين تصويب شده در كشور مانند سند چشم انداز به درستي اجرايي نشده است.
وي ادامه داد:توجه به تولید بیشتر کالا نسبت به نقدینگی می تواند باعث کاهش تورم شود و آزاد کردن ظرفیت ها در این اقدام موثر است.
همچنين جليلي با اشاره
مقاومت یعنی ایستادگی در برابر کسانی که با پررویی در جهت ضایع کردن حقوق ملت تلاش می کنند.
به وعده ها و شعارهاي تبليغاتي گفت: من تضمين نمي دهم كه به وعده هايم عمل كنم، هيچ كس نمي تواند چنين تضميني بدهد، اما مي توانيم سازوكارهايي ارائه بدهيم كه اگر كسي قصد داشته باشد عمل خلافي را مرتكب شود اين سازوكار مانع او شود.
وي با در خصوص طرح شعار مقاومت گفت:مقاومت برای پیشرفت ایران است، مقاومت یعنی ایستادگی در برابر کسانی که با پررویی در جهت ضایع کردن حقوق ملت تلاش می کنند.

همچنين دكتر جليلي در انتهاي اين جلسه در پاسخ به سوال عدم فیلتر سایت حامی وی و توهین کننده به عشایر گفت: این جسارت قابل قبول نیست.
گزارش تصویری این دیدار را می توانید اینجا ببینید.
انتهای پیام/۹۰۳۱
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۷۲


ارسال