يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ ,22 September 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۵۱
نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان:
ديوان عدالت اداري نهادي براي احقاق حقوق حقه مردم محسوب مي شود
 
نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: ديوان عدالت اداري پناهگاه مظلومان و مركزي براي رعايت موازين شرعي و قانوني در دستگاههاي اجرايي و موسسات عمومي است.
به گزارش عصر هامون، آيت الله عباسعلي سليماني در نشست شوراي اداري سيستان و بلوچستان با حضور رييس ديوان عدالت اداري كشور و استاندار اظهار داشت: ديوان عدالت اداري نهادي براي احقاق حقوق حقه مردم محسوب مي شود.

عضو خبرگان رهبري اظهار داشت: ديوان عدالت اداري به معني مچ گيري نيست بلكه به معناي دفاع از حقوق افرادي است كه گاه ممكن است اين حقوق دستخوش بينش هايي شود كه مسائل و منافع نظام، افراد و خانواده ها را در نظر نگيرد.

امام جمعه زاهدان بيان كرد: چنانچه در مجموعه اي برخورد سليقه اي صورت گيرد و حق و حقوق افراد و يا بيت المال رعايت نشود ديوان عدالت اداري وارد صحنه شده و وظيفه تشخيص و جدا سازي سليقه از قانون را بر عهده خواهد گرفت.

وی گفت: تاسيس و راه اندازي دفتر نمايندگي ديوان عدالت اداري در استان به اين معنا است كه خدمات را به سمت مردم سوق مي دهيم نه اينكه مردم به سمت خدمات بروند.

عضو خبرگان رهبري خاطر نشان كرد: دفتر ديوان عدالت اداري به منظور حمايت و دفاع قانوني و شرعي از جايگاه اداري افراد تاسيس شده است.

نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان اظهار داشت: ديوان عدالت اداري براي اختيارات مديران و مسوولان احترام قائل است و از انجام اقدامات خارج از قانون و اختيارات اداري جلوگيري مي كند.

آيت الله سليماني بيان كرد: اين نهاد تضمن كننده حفظ سرمايه هاي كشور در راستاي شاخص هاي سيستم هاي اداري است.

انتهاي پیام/۹۰۳۱
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۳۶۶۶


ارسال