چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ ,26 February 2020
1
Share/Save/Bookmark
۲
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۱۴
توفان شن منطقه سیستان را در نوردید/ غلظت گرد و غبار به مرز هشدار رسید
 
کارشناس پیش بینی سازمان هواشناسی سیستان و بلوچستان از افزایش شدت توفان و غلظت گرد وغبار در جنوب شرق ایران و به خصوص منطقه سیستان خبر داد.
به گزارش عصر هامون، رضا آزادمنش اظهار داشت: سرعت توفان در شمال سیستان و بلوچستان و پدیده شن های روان که طی چند روز گذشته زندگی بسیاری از شهروندان و روستائیان را با مشکل روبرو کرده است در روز گذشته به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت رسید.

وی افزود: در حال حاضرغلظت گرد و غبار در شهرهای زابل، هیرمند، هامون و زهک به مرز هشدار و بحران رسیده است و دید افقی به شدت کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه نواحی مرکزی و جنوبی استان نیز متاثر از این پدیده قرار گرفته است ادامه داد: شهروندان نواحی مرکزی استان تا پایان هفته جاری شاهد وزش باد و افزایش پدیده گرد و غبار خواهند بود.

وی گفت: وزش باد شدید در سواحل جنوبی استان و دریای عمان نیز موجب تلاطم و امواج دریا شده است و رسیدن ارتفاع موج تا بیش از ۳ متر در طی روز های آینده دوراز ذهن نیست.

وی با بیان اینکه تردد شناور های صیادی در طی امروز و روزهای آینده بسیار خطرناک و ممنوع اعلام شده است افزود: بنا بر اطلاعیه صادره توسط سازمان هواشناسی استان از شهروندان نواحی شمال استان درخواست می شود تا حد امکان از تردد کودکان و سالمندان در فضای آزاد خودداری کنند.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۰۰۴


ارسال