شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ ,24 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۲۲
زاهدان/
محصول حنا شهرستان ایرانشهر در سیستان و بلوچستان
 
رييس اداره تعاون روستايي ايرانشهر گفت: محصول حنا از سوي تعاون روستايي ايرانشهر از كشاورزان به صورت توافقي خريداري مي شود.

به گزارش عصرهامون،احمد بامري افزود: با هدف حمايت از كشاورزان و جلوگيري از حضور دلالان در منطقه كارخريد محصول حنا بصورت توافقي با كشاورزان در شهرستانهاي دلگان و ايرانشهر آغاز شده است.

وي بيان كرد: در دو روز گذشته ۵۰ تن حنا از كشاورزان منطقه دلگان توسط تعاون روستايي ايرانشهر خريداري شده است.

رييس اداره تعاون روستايي ايرانشهر اضافه كرد: خريد حنا در محل زمين كشاورزي بصورت توافق خريدار با كشاورزان با قيمت كيلويي ۱۷ هزار ريال انجام مي شود.

وي خاطر نشان كرد: سه مركز در شهرستان دلگان كار خريد حنا از كشاورزان را بر عهده دارند.

بامري از كشاورزان حنا كار منطقه خواست تا محصول حناي خود را به مراكز خريد تعاون روستايي بفروشند.

وي همچنين از تجهيز و راه انداز كارگاه حناسايي دردلگان در چند روز آينده خبر داد و افزود: متاسفانه حناي منطقه توسط واسطه ها خريداري و بنام ديگر شهرستانها با بسته بندي هاي جديد بفروش مي رسد.

وي سطح زيركشت محصول حنا در شهرستان دلگان را بيش از هزار هكتار ذكر كرد و گفت: حنا از جمله محصولاتي است كه در طول سال سه چين برداشت مي شود.

بامري متوسط برداشت محصول حنا در دلگان را ۵/۳ تن عنوان كرد و گفت: پيش بيني مي شود امسال بيش از سه هزار و ۵۰۰ تن حنا از سطح منطقه برداشت شود.

وي افزود: راه اندازي كارگاه حنا سايي در دلگان مي تواند نقش بسيارمهمي درتوسعه سطح زير كشت اين محصول، كوتاه كردن دست دلالان، كاهش هزينه هاي حمل ونقل و نگهداري و اشتغالزايي داشته باشد.

انتهای پیام/5696
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۰۱۳


ارسال