چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ ,27 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۲۹
عریضه نویسی منبعی برای کسب درامد سودجویان
 
این گزارش حکایت دختر جوانی است که پس انداز خود را به جیب رمالان ریخت.

به گزارش عصر هامون به نقل از اوشیدا؛ انسان، روزهای زندگی تو از هنگام تولد تازمان مرگ بدست پروردگارت است ودراین مسیر به ایستگاههایی می رسید که از قبل طراحی شده است و چه بخواهید و چه نخواهید به انچه خداوند مقدر کرده است می رسید.
ما انسانها باید بدانیم سرنوشتمان دست خدا است باید به این اصل برسیم که افریدگار همه خداوند است مالک همه خداوند است ولی گویا ضعف در ایمان گاهی اوقات سبب میشود انسان خاکی به مسیرهایی برود که شایسته انسان و بندگان خدا نیست.
شاید شنیده باشید احضار جن، پری، فال قهوه، فال کف دست .... اری طالع بینی هندی چینی عناوینی است که شنیده اید.

در این خصوص :اقای محمدی پور می گوید کتابهایی باقیمتهای گزاف به چاپ می رسد وبه صورت مخفیانه در دسترس افرادی که دنبا ل این کتب هستند قرار می گیرد .
شاید در هر ماه سه الی پنج نفر جهت اخذ گرفتن این کتب مراجعه کنند .
قیمت این کتابها از سی هزار تومان الی پانصد هزار تومان متغیر می باشد.
کنز به معنای گنج وکتابهایی که چاپ می شود کنز یک وکنز دو می باشد سرچشمه این خرافات شاید هندوستان و پاکستان باشد گرچه درسیستان افرادی هستند که مردم راسرکیسه می کنند ودر واقعه منبع درامدی است برای سود جویان این عرصه ومسخره کردن دختران جوان که باصحبتهای دلخوش کننده درواقع سر کار گذاشته وپولهای بیهوده ایی صرف می شود.
سر هر چهارراه یک نفر یا بیشتر جهت گرفتن فال ونوشتن عریضه نشسته اند وشاید سوء استفاده های جانبی دراین خصوص به سادگی شکل می گیرد.
این گزارش حکایت از دختر جوانی که تنها پس اندازه خود را صرف جیب رمالان وعریضه نویسان کرد.زهرا دخترک ساده لوح ولیسانس بیکار جهت گرفتن فال به یکی از دعانویسان ساکن شهر زابل مراجعه می کند فال بین وی را خوش بین کرده وعده درست شدن کار وشاغل شدن را در یکی از اداره جات رامیدهد وزهرا مجبورمیشود چند بار مراجعه کند وحدود چهارصد هزار تومان پرداخت نماید ولکن زهرا با ناراحتی بسیار می گوید هم اکنون قریب به یک سال میگذرد نه تنها شاغل نشده است بلکه بسیار افسرده وعصبی شده است به گفته خودش چون یک خیال واحی سبب خوشحالی او شده بود.
حال چراباید به دعایی دلخوش بود که یک انسانی که معلوم نیست ایمان واعتقادش به خدا چگونه است عریضه دهد ودر قبال ان پول میگیرد.ایا اگر اعتقاد زهرا وامثال زهرا در ارتباط باخدا وامامان درست وصحیح باشد وانچه خداوند امر کرده انجام داده بود به این وضعیت گرفتار می شد .وقتی مسلمان ایمان به خدا داشته باشد ودروفای به عهد باخدا ثابت قدم باشد خداوند هرانچه شایسته اوست نصیب میکند.
انتهای پیام/5696
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۰۳۶


ارسال