چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ,23 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۲۴
مدیر کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان:
نقش سازمان تبلیغات اسلامی در مقابله با تهاجم فرهنگی مهم است
 
مدیر کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان گفت : تنوع درتبلیغات و برنامه های اسلامی می تواند جامعه را حالت رکورد خارج کند.
به گزارش عصر هامون، حجت الاسلام صفر قربانپور دیروز( سه شنبه) در مراسم برافراشتن پرچم مطهر امام رضا(ع) که همزمان با دهه کرامت و میلاد با سعادت امام رضا (ع) برگزار شد اظهار داشت: دهه کرامت خصوصا گرامیداشت سالروز ولادت امام رضا (ع) بهترین فرصت برای تبعین معارف اسلامی می باشد.

وی گفت : نقش عمده برگزاری این گونه مراسم و برنامه های ویژه اعلان معارف اهل بیت و انچه را که خاندان عصمت و طهارت برای سعادت بشر آوردند می باشد.

قربانپور اذعان داشت: دهه کرامت نمونه ارزشمند و شاخص تبلیغات اسلامی است ، که از اول ذیقعده تا ۱۱ ذیقعده سه تولد ارزشمند حضرت معصومه (ع) ،امام زاده شاه چراغ و امام رضا (ع) در آن قراردارد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: اولین نقش برگزاری چنین مراسم نمادین مذهبی بیان معارف اهل بیت توسط ارادمندان به آن حضرت ، مسئولین ، مربیان اخلاقی و مبلغین ودیگران می باشد.

وی افزود : نقش دیگر این مراسم معرفی الگوهای مطمئن و شایسته می باشد که همه اهم از جوان ، زن و مرد بتوانند از آن استفاده کنند. اگر ما الان از امام رضا مباحثی در سیره اخلاقی و سبک زندگی یاداوری می کنیم برای این است که الگوی شایسته را معرفی کنیم و در واقع چهره ارزشمند امام رضا (ع) را برای جهانیان ارائه دهیم .

وی نقش سوم را اینگونه بیان کرد: نقش سومی که اینگونه مراسم ها دارد اثر آن در جامعه و اجتماع می باشد. ما در جامعه اسلامی فضای لازم را داریم که جریان عمومی را هدایت کنیم ، در کشور ما به دلیل ارتباطی که با خاندان عصمت و طهارت داریم نیازمند به این هستیم که فضای جامعه را مترادف با برنامه های اهل بیت قرار دهیم به همین منظور در شادی های اهل بیت شادمانه برنامه اجرا کنیم و در عزاداری ها و سوگواریها عزادار بشویم.

وی در انتها افزود : نقش اجتماعی تبلیغات بسیار مهم می باشد زیرا با ایجاد تنوع در مراسم جامعه شاداب تر و از حالت رکورد خارج می شود ، تنوع در برنامه ها می تواند نقش به سزایی در موقعیتهای کار و اشتغال ، ساخت و ساز ، مقابله با دشمن و استکبار دارد ، خصوصا در این دوره که فساد و ظلم در جایجای جهان تجمع پیدا کرده مانند امریکا ، مردم ایران با داشتن روحیه بالا و فضای شاداب اسلامی می تواند با آن مقابله کنند.

انتهای پیام/۹۰۳۱
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۲۳۱۶
مرجع : زاهدانه


ارسال