يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ ,12 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۴۰
مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌ های دفاع ‌مقدس سیستان و بلوچستان:
حماسه دفاع مقدس، درخشان ترین صحنه نقش آفرینى ملت و انقلاب اسلامی است
 
مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌ های دفاع ‌مقدس سیستان و بلوچستان گفت:دفاع مقدس یکى از درخشان ترین صحنه هاى نقش آفرینى ملت ما و تاریخ انقلاب است، در دوران 8 سال جنگ تحمیلی رزمندگان ما با دست خالی و توکل به خدا در مقابل رژیم بعثی عراق که از طرف 36 کشور حمایت می شد ایستادگی کردند و نگذاشتند عراق و امریکا به اهدافی که داشتند دست یابند.
به گزارش عصر هامون، حمزه دهقان اظهار داشت: امروز به برکت خون شهدا به امنیت و آرامش رسیده ایم و این مسوولیت هایی که به ما رسیده مرهون خون شهدا است و باید با خدمت صادقانه و خالصانه به مردم حق شهیدان را ادا کنیم.

وی برنامه هایی که بمناسبت گرامی داشت هفته دفاع مقدس برگزار شده را چنین عنوان کرد: اولین روز هفته دفاع مقدس با رژه نیروهای مسلح آغاز شد ، در دومین روز که با بازگشایی مدارس همراه بود زنگ مقامت در مدارس نواخته شد .

وی اذعان داشت: نمایشگاه دفاع مقدس از ۳۱ شهریورماه تا ششم مهرماه در زاهدان و تعدادی از شهرستان های سیستان و بلوچستان برپا شده است، دیدار با خانواده شهدا و برگزاری بیش از ۵۰ یادواره شهداء در سطوح پایگاه ها، حوزه ها و نواحی بسیج همه مناطق استان از جمله ویژه برنامه های هفته دفاع مقدس استان است.

دهقان گفت: بازسازی و اجرای نمایشی عملیات رزمی کربلای پنج به عنوان یکی از خاطره انگیزترین عملیات ها در دوران هشت سال جنگ تحمیلی توسط سپاه سلمان سیستان و بلوچستان انجام خواهد شد که با شبیه سازی فضای جبهه هر شب در سیستان برگزار می شود.

وی افزود: از دیگر اقدامات صورت گرفته غبار روبی مزار شهدا و گردهمایی ۲۰۰۰ نفری جهت تجلیل از رزمندگان و شهدای ۸ سال جنگ تحمیلی که در تالار فردوسی زاهدان برگزار خواهد شد و همچنین تشعیع ۲ شهید گمنام در شهرستان دلگان که امروز صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/۹۰۳۱
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۲۴۷۰
مرجع : زاهدانه


ارسال