سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ ,26 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۰۷:۲۲
رئیس میراث فرهنگی و گردشگری چابهار:
چابهار در زمينه گردشگري از پتانسيل ها و ظرفيت هاي بالايي برخوردار است
 
رئیس میراث فرهنگی چابهار گفت: ما باید سیمای شهرستان چابهار را با جاذبه های متعدد طبیعی و تاریخی به تمام مردم ایران معرفی کنیم.
به گزارش عصر هامون، محمدعظیم بارکزهی اظهار داشت : در خصوص پتانسیل های گردشگری در شهرستان چابهار که سنبل گردشگری استان به شمار می رود و با وجود سواحل بسیار زیبا و بکر و چشم گیر و جاذبه های طبیعی متعدد کوه های مینیاتوری و جاذبه های تاریخی چابهار از قبیل قلعه پرتقالی ها و مقبره های متعدد از قبیل بان مسیتی و.. باید معرفی کنیم.

وی افزود: با وجود نزدیک بودن چابهار به مدار رأس السرطان و بادهای موسمی شرایط مناسبی را از لحاظ آب و هوایی نسبت به بنادر دیگر به وجود آورده است.

بارکزهی در خصوصص مشکلات در این بندر بیان داشت: در شهر بندری چابهار مشکلاتی از قبیل کمبود هتل و مهمانسرا و مهمانپذیر مناسب در سطح شهرستان و هزینه های گزاف حمل و نقل عمومی (هواپیما ، اتوبوس و غیره….) باعث کمبود گردشگر در این شهرستان شده است.

رئیس میراث فرهنگی از برنامه های این اداره در هفته گردشگری افزود: نشست هتل داران و صاحبان مهمانپذیر شهرستان چابهار ، جلسات تعامل با منطقه آزاد در خصوص اجرای برنامه های این هفته در منطقه آزاد ، زنگ گردشگری در یکی ازمدارس شهرستان می باشد.

وی یکی از اقدامات مهم این اداره را احداث رصد خانه در ۳۲ کیلومتری شهرستان چابهار عنوان کرد و افزود: مشکلات فضا سازی و مسائل جانبی آن حل شود بزودی این رصد خانه جهت رصد و مشاهده ستارگان که خود باعث جذب گردشگران است افتتاح می شود و همچنین تک بناهای دیگری که در دست مرمت و بازسازی قرار گرفته است .
انتهای پیام/۹۰۳۱
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۲۶۳۳
مرجع : چهاربهاران


ارسال