سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ,24 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
"جی کارنی"، سخنگوی کاخ سفید هشدار داد به دلیل تعطیلی دولت فدرال آمریکا تمامی کارکنان وزارت خزانه‌داری آمریکا که مسئولیت نظارت بر تحریم‌ها را بر عهده داشتند به مرخصی اجباری رفتند و این امر تحریم‌ها علیه ایران را با اشکال مواجه می‌کند.
به گزارش عصر هامون، به نقل از آسوشیتدپرس؛ سخنگوی کاخ سفید تاکید کرد: از وظایف این وزارتخانه، وضع تحریم‌های جدید علیه ایران، سوریه، گروه‌های تروریستی و کارتل‌های مواد مخدر است.

کارنی اظهار داشت که این موضوع امروز، جمعه به باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا گزارش خواهد شد.

تعطیلی دولت آمریکا در حالی وارد چهارمین روز خود شد که رئیس مجلس نمایندگان بر ادامه مخالفت خود با لایحه بودجه پیشنهادی اوباما تاکید کرد.

بر اساس این گزارش؛ اداره کنترل سرمایه‌های خارجی، از نهادهای این وزارتخانه قادر نخواهد بود وظایف اصلی خود که از جمله آن‌ها صدور تحریم‌های جدید علیه حمایت‌کنندگان از دولت‌های ایران و سوریه و تحقیق درباره موارد تخلف از تحریم‌ها و جریمه کردن متخلفان است را انجام دهد.

گفتنی است، "جان بینر" رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در سخنانی بر ادامه مخالفت خود با لایحه بودجه پیشنهادی از سوی دولت اوباما تاکید کرد و افزود: با کاهش هزینه‌ها از سوی دولت، می‌توان درخصوص افزایش سقف قرض دولت تجدید نظر کرد. مجلس نمایندگان باید پیش از به رای گذاشتن لایحه بودجه، شرایط مطلوب در کشور را شاهد باشد.

انتهای پیام/۵۰۸۲
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۲۸۳۸


ارسال