جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ ,28 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۲۸
وقتی 551 میلیون متر مربع از اراضی عربستان به نام یک شاهزاده شد
 
هر متر از اراضی سرقت شده از سوی شاهزاده سلطان بیش از دو هزار ریال سعودی می ارزد و با قیمت های مراکز و پایتخت های جهانی رقابت می کند.
به گزارش عصر هامون، در تلگراف محرمانه ای که از سوی دیوان پادشاه سعودی به بیرون درز پیدا کرده است، بخش اندکی از اراضی وسیع و گسترده مسروقه توسط شاهزاده متوفی، "سلطان بن عبد العزیز"، ولی عهد اسبق سعودی و دومین شاهزاده بعد از "مشعل بن عبد العزیز" افشا می شود که به سرقت و دزدی زمین ها و اراضی مسکونی و تجاری و کشاورزی در عربستان معروف و مشهور شده اند، درحالی که بیش از ۶۷ درصد مردم این کشور به سبب گرانی و تورم نمی توانند، صاحب خانه شوند.

در این تلگراف تاکید شده که هر متر از اراضی سرقت شده از سوی شاهزاده سلطان بیش از دو هزار ریال سعودی می ارزد و با قیمت های مراکز و پایتخت های جهانی رقابت می کند.

این نامه محرمانه که به شماره ۲۹۰۲۲ و در تاریخ ۲۲/۱۰ / ۱۴۳۴ هجری منتشر شده، نشان می دهد که دیوان پادشاهی عربستان سعودی ، نامه ای به شماره ۰۰۰۰۰۰ از " سلمان بن عبد العزیز آل سعود"، ولی عهد عربستان دریافت کرده و در همین تاریخ شاهزاده "خالد بن سلطان"، وزیر دفاع سابق عربستان نامه ای می نویسد و به تصمیمات و اقدامات وزارت دادگستری این کشور در مورد زمین هایی به مساحت پانصد و پنجاه یک ملیون متر مربع در قالب ۴۹ سند مالکیت اعتراض می کند.

این تلگراف همچنین نشان می دهد که "متن و موارد مذکور در تمام اسناد" که تعداد آن به ۴۹ سند می رسد، از سوی یک هیئت کارشناسی متشکل از کارشناسان کابینه عربستان سعودی مورد تفحص و بررسی قرار گرفته است و در تمام آنها مواردی در تعارض با قوانین شرعی و حکومتی مشاهده شده است.

از جمله تخلفات مشاهده شده در این اسناد آن بوده که این زمین ها قبل از صدور فرمان پادشاهی به شماره ۲/ ۳۲۵ در ۵ جمادی الآخر ۱۴۲۳ هجری، به تملک شاهزاده سلطان درآمده و نامه شماره ۱۰۶۲۳ در ۵ رمضان ۱۴۲۶ هجری این ادعا را تایید می کند.

سلطان بن عبد العزیز

این نامه متضمن این مطلب بوده که هیچ یک از زمین ها و موسسات حکومتی تحت هیچ بهانه ای قابل فروش یا واگذاری به هیچ شخص حقیقی و حقوقی یا دولتی و غیر دولتی نیست، مگر اینکه موضوع با پادشاه و دادگاه ها و دادگستری ها برای اخذ مجوز در میان گذاشته شود.

توجیهی که در این رابطه آمده، به این معنی است که تنها اسنادی که به نام شاهزاده سلطان بن عبد العزیز هستند، اجازه صدور دارند و موضوعی که مجالی برای شک قبل از صدور دستور باقی نمی گذارد، نامه شماره ۲/ ۳۵۲ است که حجم گسترده فساد قضایی در دادگستری های سعودی را نشان می دهد که با شاهزادگان دست به دست هم شده اند تا سندهایی را صادر کنند که به آنان اجازه سرقت اراضی و تصرف در قضایای مشابه را بدهند.

در همین رابطه پاسخ نامه شهردار ریاض به نامه رئیس دیوان عدالت نشان داد که شاهزاده "نوف" دختر شاهزاده مشعل بن عبد العزیز آل سعود، خواهان حمایت بیشتر از یکی از اراضی کشاورزی واقع در شمال ریاض به مساحت (۲۱,۱۳۳,۹۵۳) متر مربع شده بود.

این درخواست نشان می دهد که شهرداری شهر ریاض در صدد تشکیل کمیته ای متشکل از مدیر اداره قضایا و اداره اراضی با حضور نماینده سازمان ثبت اسناد و شماره گذاری است که وظیفه آن عمل به خواست این شاهزاده خانم سعودی و ثبت سند زمین مورد نظر شاهزاده نوف به مساحت ۲۱ میلیون متر مربع است و این درخواستی بود که رئیس دادگاه عمومی شهر ریاض در حمایت از نوف صادر کرده و در آن خواستار ارائه گزارش مفصل و افزایش مساحت و ترسیم کروکی و تصویر برداری هوایی از این مکان شده بود.

خالد بن سلطان

از سوی دیگر می توان دریافت که این کمیته، کروکی مورد درخواست شاهزاده نوف را محقق کرده و مالکیت بخشی را که می خواهد آن را به ملک خود ملحق کند، ضمن املاک وراثتی پادشاه "فهد بن عبد العزیز آل سعود" آورده است.

در همین رابطه کسانی که می خواهند اطلاعات بیشتری از سرقت اراضی توسط شاهزادگان سعودی داشته باشند، می توانند به جزء دوم کتاب کوچکی که در شبکه اینترنتی "رويكد التميمي" منتشر شده، مراجعه کنند. این سایت ویژه اراضی مسروقه ای است که توسط شاهزادگان سعودی به یغما رفته و تصاویر متعددی از مساحت های مسروقه در آن دیده می شود که امرای سعودی به طرق مختلفی بر آن ها تسلط یافته اند.
انتهای پیام/۵۰۸۲
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۲۸۶۳


ارسال