پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۹ ,16 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۲۶
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان خاش:
تأمین امنیت غذایی با تلاش دامپزشکی محقق می‌شود
 
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان خاش گفت : روز ملی دامپزشکی در واقع فرصت مغتنمی است تا به جایگاه ویژه و با ارزش دامپزکی پی ببریم و انها سربازان گمنامی هستند که ما فعالیت های آنان را درمزارع ، بیابان ها و ... نمی بینیم به نوعی همه ی آحاد جامعه مدیون زحمات دامپزشکان هستند .
به گزارش عصر هامون، ملک حسین ریگی در خصوص روز ملی دامپزشک اظهار داشت:‌ بخش زیادی از تلاش در برقراری امنیت غذایی در هر جامعه بر عهده نظام دامپزشکی و بخصوص سربازان گمنام دامپزشکی است .

وی ادامه داد: روز ملی دامپزشکی در واقع فرصت مغتنمی است تا به جایگاه ویژه و با ارزش دامپزکی پی ببریم و انها سربازان گمنامی هستند که ما فعالیت های آنان را درمزارع ، بیابان ها و … نمی بینیم به نوعی همه ی آحاد جامعه مدیون زحمات دامپزشکان هستند .

این مسئول تصریح کرد:‌ رسالت بسیار سنگینی بر دوش دامپزشکان است که این رسالت زیاد در جامعه نمود پیدا نمی کند و شاید عموم مردم این نقش را احاسا نکنند و اگر دامپزشکان این نقش خطیر را ایفا نکنند در جامعه فاجعه عظیمی رخ می دهد .

وی خاطر نشان کرد:‌ دامپزشکان که وظایف قانونی خویش را به خوبی انجام دهند می توانند تاثیر مثبتش را نه تنها در سلامت و بهداشت ببینند بلکه اگر ما امنیت می خواهیم این امنیت به گونه ای مرتبط با امنیت غذایی است .

ملک حسین ریگی با اشاره به اهمیت و جایگاه ویژه ی دامزشکی و نقش تاثیرگذار آن در تامین غذایی کشور ، یادآور شد: شبکه دامپزشکی بعنوان یکی از متولیان حساس تامین سلامت در جامعه محسوب می شود .

وی بیان کرد:‌ شبکه دامپزشکی با نظارت و کنترل همیشگی در امر تهیه و توزیع محصولات دامی حافظ سلامت شهروندان است.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان خاش در پایان خواستار حمایت مسئولان شهرستان و همکاری دامداران در زمینه مبارزه با بیماری‌های مشترک انسان و دام شد و اظهار داشت: توجه به امر پیشگیری و به‌کارگیری شیوه‌های پیشگیرانه برای کنترل و ریشه‌کنی بیماری‌ها به ویژه بیماری‌های مشترک از جمله اولویت‌های کاری دامپزشکی است.
انتهای پیام/۹۰۳۱
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۲۹۳۴
مرجع : تفتان ما


ارسال