شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ ,24 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۲۰
بمناسبت سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س)؛
5 دوچرخه سوار زاهدانی، مسیر زاهدان تا مشهد مقدس را رکاب می‌زنند
 
مدیر کل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان گفت: بمناسبت سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) 5 دوچرخه سوار از زاهدان طی حرکتی نمادین مسافت 1050 کیلومتری زاهدان - مشهد را رکاب می زنند.
به گزارش عصر هامون، دادخدا شاهوزهی ضمن تبریک سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) اظهار داشت: مسئله ازدواج امروز از اساسی ‌ترین و مهمترین مشکلات جامعه است.

وی گفت : طبق آیات و روایات ازدواج از مهمترین مراحل زندگی انسان است که با انجام این فریضه نیمی از دین انسان کامل می‌شود و این سنت حسنة پیامبر صلی الله علیه وآله و سلم باید به شیوه ای ساده و آسان برای همه جوانان تسهیل شود.

مدیر کل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان همچنین اظهار داشت: ازدواج جوانان امروز به یکی از پر دغدغه ترین و حساس ترین مسائل پیش روی جامعه و خانواده ها تبدیل شده است. و از بارزترین موانع این سنت حسنه روی آوردن بسیاری از جوانان و خانواده های آنان به تشریفات و تجملات است که از ابتدایی ترین مراحل آن آغاز و تا برپایی مراسم خرید جهیزیه و پذیرایی های آنچنانی ادامه می یابد.

وی گفت: این امر نه تنها در ازدواج جوانان و موفقیت در زندگی تاثیری ندارد بلکه شرایط زندگی را برای جوانان سخت و دشوار می کند.

شاهوزهی گفت : دوچرخه سوارن جوان زاهدانی با همکاری هیاتهای دوچرخه سواری ،‌هیات همگانی ، تیم پزشکی ورزشی و آموزش پرورش استان سیستان و بلوچستان این حرکت نمادین را برای ترویج فرهنگ ازدواج آسان در کشور انجام می دهند .

وی افزود: دوچرخه سواران استان مسافت ۱۰۵۰ کیلومتری زاهدان – مشهد را طی ۷ روز رکاب می زنند.
برای دیدن تصاویر اینجا کلیک کنید.
انتهای پیام/۹۰۳۱
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۳۰۱۳
مرجع : زاهدانه


ارسال