شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ ,18 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۱۴
محمد خاتمي در يك جشن خانوادگي/ "بابك زنجاني" صاحب فیس بوک شد
 
امام جماعتي كه خواننده "راك" شد، محمد خاتمي در يك جشن خانوادگي، "بابك زنجاني" صاحب فیس بوک شد، مجرميني با مدرن‌ترين امكانات در زندان، در اسرائیل هر شب از هر 5 بچه یکی گرسنه می‌خوابد و ... از جمله اخبار جذاب بسته خبري امروز است.
به گزارش عصر هامون، هر روز شاهد توليد حجم گسترده‌اي از اخبار و گزارشات مختلف و متنوع در خبرگزاري‌ها و پايگاه‌هاي خبري هستيم كه رصد تمام اين اخبار براي مخاطبان در گرو صرف وقت بالايي است و البته از حوصله آنها نيز خارج؛ براي تسهيل در مرور اين اخبار، تلاش داريم گزيده‌اي از اخبار سياسي هر روز كه در فضاي مجازي منتشر مي‌شود را در قالب يك بسته خبري در اختيار مخاطبان قرار دهيم.

غرب بر اساس فتواي رهبري درصدد حل موضوع هسته‌اي

جان چريان‌روز سردبير مجله انگليسي زبان فرونت‌لاين، با اشاره به اينكه آيت‌الله خامنه‌اي فتواي مشهور خود را در تقبيح توليد و حفظ تسليحات كشتار جمعي حدود سه سال پيش صادر كرد ولي غرب آن موقع اين فتوا را جدي نگرفت، اظهار داشت: اما اكنون شرايط عوض شده، اكثر دولت‌ها و رسانه‌هاي غربي اكنون فتواي رهبر عالي ايران را بيش از گذشته جدي گرفته و درصدد حل موضوع هسته‌اي با ايران هستند.

اين كارشناس امور راهبردي بين‌المللي در گفتگو با ايرنا، لحن نرم رييس‌جمهور روحاني در نشست سازمان ملل موجب كاهش تشنج جاري بين ايران و ديگر كشورهاي خاورميانه خواهد شد، گفت: دهلي نو واردات نفت از ايران را از مدت‌ها پيش در اثر اعمال تحريم‌هاي آمريكا و اتحاديه اروپا كاهش داده است كه اگر روابط بين ايران و غرب بهتر و اين تحريم‌ها لغو شود هند يكبار ديگر قادر خواهد شد كه حداكثر نفت مورد نياز خود را از ايران وارد كند و براحتي روابط اقتصادي و تجاري خود را با افغانستان و كشورهاي آسياي ميانه از طريق ايران گسترش دهد

چريان، ايران را به عنوان مهم‌ترين شريك هند در تثبيت وضعيت در افغانستان ذكر كرد و گفت: پاكستان بشدت در‌صدد مهار نفوذ هند در افغانستان و جلوگيري از اجراي طرحهاي عمراني هند در اين كشور است و ايران مي تواند بخاطر نقش مهم خود در منطقه، شريك بسيار خوبي براي هند در مقابله با پاكستان و تثبيت وضعيت در افغانستان باشد.

تيتر۱/تعطیلی دولت فدرال آمریکانامه ۳۵ مسئول آمريكايي در حمايت از تعامل با ايران

۳۵ سفير پيشين و کارشناس برجسته امنيتی آمريکا، روز سه‌شنبه در نامه‌ای به باراک اوباما، رئيس‌جمهوری اين کشور، از تعامل ديپلماتيک واشنگتن با دولت حسن روحانی حمايت کردند.

به گزارش جام، اين ۳۵ کارشناس و مقام پيشين، با ستايش تصميم باراک اوباما برای استفاده از ديپلماسی در جهت دستيابی به توافق با ايران، از رويکرد جديد دولت حسن روحانی در مورد اعمال شفافيت بيشتر و پذيرش محدوديت‌های بين‌المللی در مورد برنامه هسته‌ای اين کشور استقبال کرده‌اند و به نوشته رادیو فردا(Radio Farda)، امضا‌کنندگان اين نامه با اشاره به وجود دهه‌ها بی‌اعتمادی بين ايران و آمريکا و دشوار بودن کار ديپلماتيک و نيز قطعی بودن برخی مخالفت‌ها با رويکرد ديپلماتيک دولت اوباما در قبال ايران، بر حمايت خود از اين رويکرد تاکيد کرده‌اند.

در ميان امضا‌کنندگان اين نامه نام شماری از سفرای سابق آمريکا در خاورميانه از جمله رايان کراکر، سفير سابق آمريکا در عراق، ريچارد مورفی، سفير سابق در عربستان و جان ليمبرت، دستيار پيشين وزير امور خارجه در حوزه ايران ديده می‌شود.


شفاف نيوز/ صفحه فیس بوک میلیار در جنجالی ایرانفرار صهیونیست‌های تحصیلکرده به خارج از اسراييل

طبق گزارش مرکز تاوب برای مطالعات سیاست اجتماعی در رژیم صهیونیستی، وضعیت نظام آموزش عالی رژیم صهیونیستی رو به وخامت است و صهیونیست‌های تحصیلکرده در حال فرار به خارج هستند، كه اين میزان مهاجرت در میان همه کشورهای غربی در رده بالا قرار گرفته است.

به گزارش قدس، در طول ۴۰ سال گذشته هزینه‌های رژیم صهیونیستی برای دانشجویان و اعضای ارشد دانشگاه‌های اسراییل کاهش یافته است و دانشگاه‌ها در عوض استخدام اساتید مجرب افراد تازه کار را بکار می‌گیرند و بر اساس این گزارش در سال ۱۹۷۳ به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در جامعه صهیونیستی ۱۳۱ عضو ارشد دانشگاهی وجود داشت در حالی که در سال ۲۰۱۱ این مقدار ۵۳% کاهش داشته و به ۶۲ نفر رسیده است. در ۳ سال گذشته کمیته‌ایی به منظور پیدا کردن راه‌حل برای جلوگیری از فرار مغزها ایجاد شده تا با رویکردهای مختلف اعضای ارشد دانشگاهی افزایش یابند.


استحکام قدرت درونی كشور موجب دیپلماسی قوی مي‌شود

عماد افروغ تحلیلگر مسائل سیاسی، با بیان اینکه نباید فرافکنانه همه ضعف‌ها، ناکامی‌ها و عقب‌ماندگی‌ها را متوجه طرف خارجی و بیرونی کنیم و معنای بیان رهبر انقلاب از تأکید قدرت و استحکام درونی امری کاملاً واضح و روشن است، گفت: درست است که نباید از طرف خارجی و ارتباطاتی که از چند دهه گذشته خصوصاً بعد از کودتای ۱۲۹۹ در عقب‌ماندگی ما نقش داشته است، غافل شویم اما به این معنا نیست که ما ضعف‌های داخلی خود را نادیده بگیریم.

این استاد دانشگاه در گفتگو با تسنيم با تاكيد بر اينكه اگر کشوری نیز ضعیف بود، دلیل نمی‌شود که کشور قوی به آن تجاوز کند و توجیهی برای تجاوز به آن کشور نیست، افزود: اما چرا باید کشوری ضعیف شود که مورد طمع قرار گیرد و بایستی به اهرم‌های معطوف و ناظر به قدرت درونی توجه داشته باشیم و از این مقوله‌ها غافل نشویم، همچنين ما اگر به لحاظ قدرت‌نرم و قدرت‌سخت در داخل قوی شویم، مسلم است کسانی که چشم طمع به ما دوختند و نسبت به سیاست‌های داخلی و خارجی ما اعتراض دارند، دندان طمع را خواهند کشید و به راحتی نمی‌توانند چنین کشوری را مورد آسیب قرار دهند.

جوان آنلاين/آخرین مصاحبه شاه در ایران

مجرميني با مدرنترين امكانات در زندان

زندان سن آنتونیو در جزیره مارگاریتای ونزوئلا هیچگونه شباهتی به زندان های دیگر جهان ندارد؛ به گزارش عصر هامون، این زندان دارای بیشترین امکانات رفاهی از جمله شبکه اینترنت، منوی غدای مورد علاقه و درخواست مرخصی روزانه از زندان را به محکومین می‌دهد و از این بابت یکی از با امکانات‌ترین زندان‌های جهان بحساب می‌آید.در اسرائیل هر شب از هر ۵ بچه، یکی‌ گرسنه می‌خوابد

مئیر جاودانفر، کارشناس صهیونیست صدای آمریکا (VOA)، در مصاحبه با این شبکه با انتقاد از سیاست‌های بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی علیه ایران گفت: به‌رغم اینکه هیچ‌کس در اسرائیل نمی‌خواهد دولت جمهوری اسلامی ایران، مسلح به بمب اتم بشود، الان برای مردم اسرائیل مسئله ایران ارجح‌ترین نیست. در انتخابات اخیر ما دیدیم که فقط ۱۲ درصد مردم اسرائیل، براساس نظرسنجی‌ها مسئله ایران، مهم‌ترین مسئله برای آن‌ها بود. در اسرائیل ما فقر داریم؛ در اسرائیل هر شب بین هر ۵ بچه، یکی‌شان گرسنه می‌خوابد.

به گزارش جام، جاودانفر که سال‌هاست از سرزمین‌های اشغالی مهاجرت کرده و در آمریکا مقیم شده است، افزود: وقتی که من به اسرائیل مهاجرت کردم، یک گروه ۲۵ نفره بودیم از کشورهای اروپایی که از بین آن ۲۵ نفر، ۹ سال پیش فقط ۵ نفر در اسرائیل مانده بودند، همه آنها برگشتند، چون نمی‌توانستند کار پیدا کنند. بسیاری از جوانان اسرائیل دارند می‌روند. آقای نتانیاهو به جای اینکه بیاید همان تمرکزی را که روی ایران می‌گذارد را روی مسایل داخلی اسرائیل بگذارد، این کار را انجام نمی‌دهد؛ فقط و فقط در مورد ایران حرف می‌زند.

اخراج اشرف پهلوی از ايران

اخراج اشرف پهلوي از ايران توسط دولت محمد مصدق (۱۰ مرداد ۱۳۳۱)


اینفوگرافي لیست جنایات آمريكا

تیتر یک نوشت، قتل‌عام مسافرین ایرباس، حمایت از سازمان مجاهدین خلق، جلوگیری از پیشرفت علمی، تحریم‌های بی‌سابقه علیه ملت ایران، بلوکه کردن اموال و دارایی‌های ایران، تجهیز رژیم بعث به تسلیحات شیمیایی، تحمیل جنگ ۸ ساله، و کودتای ۲۸ مرداد تنها گوشه‌ای از عملکرد ضدحقوق بشری آمریکا علیه ملت ایران است.

فاطمه و محسن هاشمی در کودکی

عکس‌ رنگی‌شده منزل مصدق در فردای کودتا

شفاف‌نيوز نوشت، منزل شخصی دکتر مصدق، چند ساعت پس از غارت توسط اراذل و اوباش حامی کودتا – روز ۲۹ مرداد

تدبير۲۴/ محمد خاتمی در يك جشن خانوادگی

زنان عضو کابینه دولت تدبیر و امید

اعتدال/ شهیندخت مولاوردی/ الهام امین زاده / معصومه ابتکار

راك خواني امام جماعت

احمدمحسن توزار امام جماعت یکی از مساجد ترکیه که به تازگی وارد عرصه موسیقی شده، مدعی شد که سرودهای دینی را با موسیقی راک درهم آمیخته و قرار است نخستین آلبوم خود را منتشر کند. امام جماعت مسجد ترکیه با این اقدام خود و به اصطلاح جدید توانسته تا طرفداران زیادی را در شبکه‌های اجتماعی به دور خود جمع کند و نام نخستین سرود آنها بشتاب به سوی مولا بوده است.
به گزارش جمهوریت، توزار که امام جماعت مسجدی در روستای بینارباشی در ایالت آنتالیا است، گفت: نخستین آلبومشان، هفت آهنگ دارد و سرودهای دینی را با موسیقی راک در هم آمیخته است این امام جماعت همچنین مدعی شده است که بسیاری از افراد ملحد پس از شنیدن موسیقی قرآن خوانده‌اند و این طریقه جدید معرفی اسلام است! به نظر می‌آید این اقدام امام جماعت مسجد، جدید‌ترین نمونه نماد اسلامی آمریکایی در ترکیه است.

حمايت ارزشمند رهبري انقلاب از ديپلماسي دولت

آيت‌الله محمدعلي تسخيري رييس شوراي عالي مجمع تقريب مذاهب اسلامي با اشاره به اينكه رييس‌جمهوري در سفر به نيويورك نيت خالصانه خود را نمايان و ديپلماسي قوي‌اش را نيز به جهانيان عرضه داشت، اظهار داشت: اميدوارم دولت يازدهم بتواند ارزش‌هاي اين ملت را به جهانيان عرضه و از حقوق آن دفاع كند.

مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامي در گفتگو با ايرنا، بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامي در حمايت از دولت و ديپلماسي آن را ارزشمند بيان كرد و گفت: بيانات معظم له هميشه والا و در اوج بوده و همواره از راي ملت و منتخب مردم حمايت كرده‌اند و اميدوارم دولت با پشتيباني رهبري بتواند حقوق حقه ملت ايران را در عرصه جهاني محقق سازد.
انتهاي پيام/۵۰۸۲
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۳۱۱۰


ارسال