سه شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ ,31 March 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
جانشین فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران در بهترین و مستحکم‌ترین شرایط نسبت به دشمنان قرار داد، گفت: جهش و رشد علمی می‌تواند دشمن را خلع سلاح کند و الکترونیک در این حرکت ما نقش بی بدیلی را ایفا می‌کند.
به گزارش عصر هامون، ششمین کنفرانس ملی "جنگ الکترونیک ایران" با حضور جمعی از فرماندهان و مسئولان لشکری و کشوری، صاحب‌نظران و کارشناسان حوزه الکترونیک ۱۶ و ۱۷ مهرماه در تالار اندیشه دانشگاه جامع امام حسین(ع) برگزار شد.

سردار "حسین سلامی" جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم افتتاح این کنفرانس، الکترونیک را از حوزه‌های مهم جنگ و صلح توصیف کرد و در تشریح واقعیات حاکم بر جهان امروز اظهار داشت: ما در دنیای واقعیت‌ها، مقایسه‌ها، منازعه‌ها و همکاری‌ها به سر می‌بریم، بنابراین ترسیم هرگونه نقشه راه و مسیری برای دستیابی به ترازی جدید از اقتدار و پیشرفت مستلزم عبور از فضاهای پر چالش و رقابتی است.

سردار سلامی با بیان اینکه حرکت و پیشرفت ما بیش از آنکه در میدان همکاری‌ها رخ دهد، در میدان منازعه با دشمنان صورت می‌پذیرد، گفت: امروز در دنیایی به سر می‌بریم که قدرت‌های بزرگ، دشمنان بزرگ، جدی، نزدیک و دقیق ما هستند و میدان بازی با ما را حاصل جمع صفر طراحی کرده‌اند، به این معنا که پیشرفت‌ها و موفقیت‌های ما معادل شکستی برای دشمنان است و پیشرفت و حرکت جلو رونده ما در این فضا اتفاق می‌افتد.

وی افزود: ما برای مواجهه با قدرت‌های بزرگ نیاز به تراز تأثیری از قدرت جهانی داریم و رسیدن به افق‌های دور دست پیشرفت، بدون میدان تاثیر جهانی میسر نمی‌شود.

جانشین فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه برای مواجهه اطمینان‌بخش با قدرت‌های بزرگ به قدرتی بزرگ نیازمندیم، گفت: بدون جهانی شدن نمی‌توان با قدرت‌های جهانی مبارزه کرد؛ در مقطع کنونی جنگ و زندگی با هم در آمیخته و تفکیک میدان جنگ از صلح عملاً ممکن نیست.

وی با بیان اینکه دشمن تمامی مؤلفه‌های قدرت خود را جهانی توصیف می‌کند، گفت: نمی‌توانیم ابعاد قدرت خود را ملی تعریف کنیم اما در محیط بین‌المللی با قدرت‌های جهانی درگیر شویم.

سردار سلامی با بیان اینکه هر کشوری اگر بتواند مرزهای تأثیر خود را فراتر از جغرافیای ملی گسترش دهد قدرتمند محسوب می‌شود، اظهار داشت: ما نیازمند انبساط قدرت و توسعه کره نفوذ در محیط منطقه‌ای و بین‌المللی هستیم تا بتوانیم توازن تأثیر را برقرار کنیم.

وی افزود: دشمن تلاش می‌کند فاصله قدرت خود را با ما افزایش داده و ما را عقب نگه دارد؛ مسدود کردن روند توسعه علمی ما نیز با این هدف انجام می‌شود، به دلیل آنکه در دنیای امروز بدون اقتدار علمی نمی‌توان با دشمنانی سرشار از علم و فناوری رقابت کرد؛ ما نیازمند شکستن انحصارهای علمی دشمن در فضاهای علمی نوین هستیم که تأثیر مستقیمی در استقلال عزت و امنیت ایران اسلامی دارد.

جانشین فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه فصل عاریه گرفتن قدرت برای ادامه حیات گذشته است، گفت: قدرت ما زمانی حقیقی است که محصول دانش بومی باشد، به این خاطر که استقلال، آزادی و پیشرفت به صورت قرضی به دست نمی‌آید و اگر ما تا به امروز با اطمینان روی پای خود ایستاده‌ایم به برکت توسعه ظرفیت‌های جوشان بومی است که همواره در رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) نیز مورد تاکید قرار گرفته است.

وی افزود: خمیرمایه هر قدرتی جز با تکیه بر استعداد درونی نمی‌تواند آفرینش‌گر یک قدرت در مقیاس فراملی باشد.

سردار سلامی خاطرنشان کرد: ادامه حیات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با مدل پیشرفت در حلقه قدرت‌های بزرگ از عنایاتی است که خداوند متعال به ملت ایران داشته و ما در مقاومت علیه دنیای استکبار با کمترین آسیب به رشد تعالی رسیدیم و روندی متمایز از تمامی روندهای متمایز از تمامی روندهای بشر را خلق کردیم.

وی افزود: مدل پیشرفت ما از دل فضای خصومت جهانی عبور کرد و حرکت ما در خلاف جهت طوفان‌های سهمگین متوقف نشد و حجت پروردگار را محقق کرد.

سردار سلامی با تاکید بر اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران در بهترین و مستحکم‌ترین شرایط نسبت به دشمنان قرار داد، گفت: جهش و رشد علمی می‌تواند دشمن را خلع سلاح کند و الکترونیک در این حرکت ما نقش بی بدیلی را ایفا می‌کند.

وی تصریح کرد: دانش الکترونیک امروز دانش جوانی است و در گام‌های اولیه تغییر سیمای بشر قرار دارد، اما تمامی شئون زندگی انسانی را در حاکمیت خود قرار داده به شکلی که تمامی پدیده‌ها ماهیتی الکترونیک دارند.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه یک ارگانیسم جهانی الکترونیک در حال شکل‌گیری است، اظهار داشت: این ارگانیسم جهانی سبک زندگی بشر را دچار تغییر کرده به نحوی که در جهان الکترونیک فواصل جغرافیایی به تدریج نقش خود را در زندگی انسان‌ها از دست می‌دهند و داده‌های انبوه اطلاعات در ترسیم ذهنیت‌ها نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

سردار سلامی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نقش جنگ الکترونیک در نبردهای آینده گفت: با وجود پدیده الکترونیک سیمای جنگ‌ها نیز تحت تأثیر پیشرفت‌های این حوزه قرار می‌گیرد، به شکلی که امروز در حالی که دولت‌ها با یکدیگر تعامل دارند از طریق الکترونیک طرف مقابل را مهار می‌کنند.

وی افزود: ثبات تغییرات در حوزه الکترونیک به روز و بالاست، نباید به پیشرفت‌های اندک اکتفا کنیم؛ به‌حمدالله ما زیرساخت‌های لازم را در این زمینه داریم که باید در این حوزه بلندپروازانه و موازی با قدرت‌های خارجی و دشمنانمان حرکت کنیم تا عقب نمانیم.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه دشمنان ما شاید به ظاهر دست از دشمنی بردارند، اما میدان الکترونیک را میدان منازعه‌ای قدرتمند خواهند ساخت، گفت: دنیای این منازعات نامرئی است، اما آثار آن محسوس و ملموس است.

وی افزود: آرزوی دشمن محو آرزوهای ماست، ما باید آرزوهای آن‌ها را در تلاش مجدانه خود دفن کنیم.

سردار سلامی در پایان، رفتار متناقض غربی‌ها را در استفاده از دانش هسته‌ای توسط خودشان با اهداف جنگ‌طلبانه و بکارگیری ایران با هدف بهبود شرایط زندگی انسان‌ها را مورد انتقاد قرار داد و ضمن تاکید بر بسیج استعدادها و ظرفیت‌ها و اکتفا نکردن به روندهای معمول در زمینه‌های علمی گفت: قدرت، فناوری، دانش و علم در همه جا و همه حال می‌تواند اقتدار را برای ایران اسلامی به ارمغان آورد.

گفتنی است در ادامه این مراسم نمایشگاه محصولات، فناوری‌ها، دانش و ایده‌ها در حوزه جنگ الکترونیک با حضور سردار سلامی افتتاح شد. در این نمایشگاه کارشناسان و محققان داخلی آخرین یافته‌ها و دستاوردهای علمی و تحقیقاتی خود را زمینه الکترونیک به معرض نمایش گذاشتند.

انتهای پیام/۵۰۸۲
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۳۱۲۳


ارسال