دوشنبه ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ ,19 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۱۸
نخستین شورای عفاف و حجاب در آموزش و پرورش خاش برگزار شد
 
رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان خاش گفت : طلایه‌داران حجاب و عفاف در جوامع غربی و در قلب اروپا با وجود محدودیت‌های بسیار برای گسترش فرهنگ حجاب و عفاف تلاش می‌کنند. بنابراین در تصمیمی به منظور صدور فرهنگ حجاب و عفاف به کشورهای غیر مسلمان تلاش کردیم تا فعالان این حوزه را دور هم جمع کرده و به تبادل تجربیات بپردازیم.
به گزارش عصر هامون، قاسم کوچکزایی در نخستین نشست شورای عفاف و حجاب شهرستان خاش ، اظهار داشت : عفاف و حجاب امری ضروری برای مطرح شدن در جامعه امروزی است. بنابراین از فعالان این حوزه در کشورهای مختلف که برای فرهنگ‌سازی حجاب و عفاف تلاش‌های بسیاری را کرده‌اند دعوت کرده‌ایم تا در ایران حضور یابند.

وی در ادامه با بیان اینکه نقش زنان و دختران در تمامی صحنه‌های پیشرفت و تعالی جامعه غیر قابل انکار است، تصریح کرد : حضور زن در فعالیت‌های اجتماعی از ضروریات انکارناپذیر است اما برای حضور راحت‌تر و ثمربخش‌تر او رعایت عفاف و وشش اسلامی هم عقلا و هم شرعا لازم و واجب است.

این مسئول بیان کرد : در این میان چادر به عنوان حجاب برتر به‌ویژه در آموزش‌های راهنمایی، متوسط و پیش‌دانشگاهی نقش مهم‌تری را در سالم ماندن جامعه ایفا خواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد : طلایه‌داران حجاب و عفاف در جوامع غربی و در قلب اروپا با وجود محدودیت‌های بسیار برای گسترش فرهنگ حجاب و عفاف تلاش می‌کنند. بنابراین در تصمیمی به منظور صدور فرهنگ حجاب و عفاف به کشورهای غیر مسلمان تلاش کردیم تا فعالان این حوزه را دور هم جمع کرده و به تبادل تجربیات بپردازیم.

کوچکزایی در پایان با اشاره به اینکه عفاف و حجاب از نتایج و مظاهر ایمان و تقوا است، اظهار داشت : بنابراین برای تقویت آن باید به تحکیم ایمان و تقویت باورهای دینی افراد جامعه که در حکم روح و ریشه اخلاق و رفتار آنان است، توجه شود.
انتهای پیام/۹۰۳۱
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۳۱۸۲
مرجع : تفتان ما


ارسال