يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ ,12 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۵۹
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان؛
نگاه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به شهرستان خاش نگاهی ویژه و مطلوبیست/ مشکلات درمانی در شهرستان خاش حل می شود
 
هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان به منظور بررسی مسائل و مشکلات بهداشتی درمانی به شهرستان خاش سفر کرد.
به گزارش عصر هامون، منصور شکیبا رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان در حاشیه این سفر در نشستی که در سالن کنفرانس شبکه بهداشت خاش برگزار گردید ، اظهار داشت : نگاه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به شهرستان خاش نگاهی ویژه و مطلوب می باشد .

وی هدف از این سفر یک روزه را بررسی مشکلات و معضلات بهداشتی و درمانی شهرستان و نیز اتخاذ تصمیماتی در جهت رفع آنان دانست .

در ادامه این نشست همچنین پرویز براهویی رییس مرکز بهداشت شهرستان خاش نیز اظهار داشت :‌ ضمن قدردانی از شیوه ی پسندیده هیأت رئیسه که با سفر به شهرستان ها مسایل و مشکلات را از نزدیک بررسی میکنند، در خصوص اعتبارات، تأمین تجهیزات و نیروی انسانی مورد نیازطی سال های گذشته، حمایت مجدد ایشان و هیأت همراه را خواستار شد.

وی ادامه داد : با نگاه ویژه هیأت رئیسه دانشگاه به این مسایل بسیاری از مشکلات شبکه بهداشت و درمان مرتفع خواهند شد تا شاهد گام های بلند در عرصه سلامت شهرستان باشیم.

این مسئول در ادامه مشکل اعتبارات تخصیصی دارویی بخصوص داروهای مکمل مادران و کودکان ، کمبود نیرو ی انسانی، کمبود بودجه در خصوص تأمین تجهیزات، تعمیرات ساختمان های مراکز بهداشتی درمانی و خانه های بهداشت ، کمبود خودرو در مراکز بهداشتی درمانی ،کمبود پزشک در مراکز بهداشتی درمانی روستایی(حدود۵۰درصد مراکز با کمبود پزشک مواجه هستند)، عدم وجود نمازخانه در ساختمان شبکه بهداشت و درمان به دلیل کمبود فضای فیزیکی و… را از جمله مشکلات بهداشتی شهرستان خاش دانست.

گفتنی است در پایان این نشست هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز پس از مرور درخواست های مطرح شده و جمع بندی مصوبات جلسه را به شرح زیر اعلام کردند :

۱-رفع کمبود نیروی انسانی با مجوز به نیرو های طرحی البته با در نظر گرفتن بازنشستگان و خروجی ها

۲-تامین پزشک متخصص در بعضی رشته ها که بیمارستان شهرستان کمبود دارد به خصوص متخصص ارتوپدی و…

۳-پیش بینی کارانه ویژه جهت جذب پزشکان در مراکز روستایی شهرستان

۴-اعطای سه دستگاه خودرو پیکاپ به مرکز بهداشت شهرستان خاش

۵-تخصیص اعتبار جهت تجهیزات و تعمیرات مراکز بهداشتی درمانی و خانه های بهداشت به مبلغ یک میلیارد وپانصد میلیون ریال

۶-تخصیص اعتبار به دانشکده سلامت به مبلغ دو میلیارد و پانصد میلیون ریال و همچنین اعطای مجوز جذب نیرو نگهبان و خدمتگذار به تعداد دو نفر

۷- اعطای اعتبار تاسقف یک میلیارد ریال به بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان خاش
انتهای پیام/۹۰۳۱
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۳۲۰۶
مرجع : تفتان ما


ارسال