دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ ,25 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۱۵
همراه با خطبه های نماز عید قربان در سیستان و بلوچستان
 
نماز عید قربان در سراسر استان سیستان و بلوچستان اقامه شد.
به گزارش عصر هامون،
امام جمعه موقت زابل گفت: فلسفه عید قربان اطاعت از ولی فقیه زمان است.
حجت الاسلام والمسلمین محمود وحیدی‌راد صبح امروز در خطبه‌های نماز عید قربان که در مصلای المهدی(عج) زابل برگزار شد ضمن تبریک عید قربان اظهار داشت: عید قربان، عید ایثار و گذشت است و باید از خود گذشت تا به خدا نزدیک شد.

وی افزود: یکی از سنت‌های الهی امتحان و آزمایش است و خداوند انسان‌های خود و حتی پیامبران الهی را امتحان می‌کند.

خطیب جمعه موقت زابل با بیان اینکه حضرت اسماعیل از ولی زمان خود اطاعت کرد، گفت: عید قربان اطاعت از ولی فقیه زمان است.

وحیدی راد به فلسفه عید قربان اشاره کرد و اذعان داشت: فلسفه عید قربان قربانی کردن نفس و با ریختن نخستین قطره خون گناهان بخشیده می‌شود.

امام جمعه موقت زابل عنوان کرد: قربانی در اسلام از جایگاه والایی در اسلام برخوردار است مردم در این روز به مساکین گوشت قربانی را توزیع کنند.
*************************************
امام جمعه ایرانشهر گفت: عیدقربان روز سربلند بیرون آمدن از آزمون الهی است.

حجت الاسلام حسین طاووسی صبح امروز در خطبه‌های نماز عید قربان در مصلی فاطمه الزهرا (س) ایرانشهر ضمن تبریک عید قربان به نمازگزاران اظهار داشت: این عید همراهی با سالکان و بزرگان است، تمام انسان‌ها نیاز به تقوا دارند، چه آنانی که در مکه و مناسک حج می‌گذرانند و چه همگی ما که اینجاییم.

امام جمعه ایرانشهر بیان کرد: متقی عاقبت خود را درک می‌کند، تقوا با درس و کلاس به دست نمی‌آید بلکه نیاز به پرهیز از خطا و گناه دارد.

وی ادامه داد: از ما انسان‎ها خواسته شده است که گناه نکرده و تقوا پیشه کنیم.

طاووسی اذعان داشت: عید قربان است، عید سرفرازی از موفقیت در آزمون الهی، باید خودمان را آماده کنیم تا از دستورات خداوند متعال اطاعت کنیم.

وی یادآور شد: امروز گرچه روز شادی است اما برخی به حسد، جهالت و کینه‌توزی این روز را بر دیگران تلخ می‎کنند، جهان آیینه عدل است و بر ما اعمالمان را بازتاب خواهند داد.

امام جمعه ایرانشهر اضافه کرد: به نیروهای نظام و انتظامی توصیه می‎کنم که تیم و گروهی تشکیل داده تا امنیت اجتماعی را بیش از پیش شاهد باشیم.

وی خاطرنشان کرد: باید اتفاقاتی چون دزدی‌های خرد و کلان، حوادث هنگام تاریکی و زورگیری را هرچند که اندک باشد، ریشه‌کن کرد.

طاووسی افزود: باید احساس امنیت را در جامعه ارتقا دهیم به گونه‎ای که شایسته نظام باشد.

وی در ادامه با اشاره به در پیش بودن عید غدیرخم و ماه محرم، توجه به ویژه به غدیر و همراهی آنان با ماه محرم را خواستار شدند.
*************************************
امام جمعه نیکشهر گفت: اتحاد و برادری مسلمانان در زیر لوای توحید و شناخت دشمن و مقابله با نقشه‌ها و شیوه‌های آن،تقویت روح اخوت و همدلی درس بزرگ عید قربان است.
حجت الاسلام احمد لطفیان سرگزی صبح امروز در خطبه‌های نماز عید سعید قربان در مسجد جامع الزهراء (س) اظهار داشت: اتحاد و برادری مسلمانان در زیر لوای توحید و شناخت دشمن و مقابله با نقشه‌ها و شیوه‌های او تقویت روح اخوت و همدلی درس بزرگ عید قربان است.

امام جمعه نیکشهر بیان کرد: عناصر تکفیری که امروز بازیچه‌ سیاست صهیونیست‌های غدار و حامیان غربی آنان شده و دست به جنایت‌های سهمگین می‎زنند و خون مسلمانان و بیگناهان را می‌ریزند، بدانند که نفس مراسم عید قربان، باطل‌کننده‌ ادعای آنان است.

خطیب نماز جمعه نیکشهر ادامه داد: وجود دشمن کینه‌توز را نباید به دست غفلت و فراموشی سپرد و مراسم چند باره‌ رمی جمرات در عید قربان، نشانه‌ نمادین این حضور ذهنِ همیشگی است.

وی گفت: در شناخت دشمن اصلی که امروزه همان جبهه‌ استکبار جهانی و شبکه‌ جنایتکار صهیونیسم است، نباید دچار خطا شد،شیوه‌های این دشمن عنود را که تفرقه‌افکنی میان مسلمانان، و ترویج فساد سیاسی و اخلاقی، و تهدید و تطمیع نخبگان، و فشار اقتصادی بر ملت‎ها و ایجاد تردید در باورهای اسلامی است، باید به خوبی تشخیص داد و وابستگان و ایادی دانسته و نادانسته‌ آنان را از این راه شناسائی کرد.

لطفیان سرگزی اذعان داشت: نخبگان سیاسی و فرهنگی و دینی در همه جای جهان اسلام باید خود را به افشای حقایق، متعهد بدانند.

وی خاطرنشان کرد: کشورهای شمال افریقا که متأسفانه امروز در معرض اختلافات عمیق داخلی قرار گرفته‌اند، بیش از همه باید به این مسئولیت عظیم، یعنی شناخت دشمن و شیوه‌ها و ترفندهایش، توجه کنند.

امام جمعه نیکشهر اضافه کرد: ما به توانائی ملت‎ها و قدرتی که خداوند حکیم در عزم و ایمان و بصیرت توده‌های مردم قرار داده است از اعماق دل باور داریم و آن را در بیش از سه دهه در جمهوری اسلامی ایران، به چشم خود دیده و با همه‌ وجود خود آزموده‌ایم.
انتهای پیام/۹۰۳۱
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۳۳۸۳


ارسال