يکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ ,29 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
"مایکل مان" سخنگوی کاترین اشتون در گفتگو با خبرگزاری "ترند" جمهوري آذربایجان گفت: این جزئی‌ترین و فنی‌ترین مذاکراتی بود که تا به حال با ایران داشتیم.
به گزارش عصر هامون،، مان سخنگوي رئيس سياست خارجي اتحاديه در مصاحبه با خبرگزاري ترند با اشاره به آخرين دور مذاکرات بين ايران و گروه ۱+۵ گفت: این جزئی‌ترین و فنی‌ترین مذاکراتی بود که تا به حال با ایران داشتیم.

سخنگوی اشتون افزود: هرگز درباره محتوای گفتگوها در ژنو صحبت نمی‌کنیم اما باید بگویم گفتگوی خوبی بود. مذاکرات در هر حال ادامه پیدا می‌کند، چه تهران بخواهد از گفتگوها به عنوان خرید زمان برای برنامه هسته‌ای استفاده کند یا نه.

"مایکل مان" در ادامه گفت: ما محتاطانه خوشبین بودیم، اما قبل از اینکه بتوانیم به جزئیات بپردازیم، به گفتگوهای فنی نیاز داریم. در دو هفته آینده نشستی با حضور کارشناسان فنی برگزاری خواهد شد تا زمینه برای برگزاری مذاکرات بعدی در روزهای هفتم هشتم نوامبر (۱۶ و ۱۷ آبان) فراهم شود. کاترین اشتون از سوی شورای امنیت این اختیار را دارد که برای حل‌و‌فصل مسائل با ایران گفتگو کند و وزیر خارجه ایران هم گفته است که به دنبال شفاف‌سازی و انجام مذاکرات برای رسیدن به یک توافق است، پس ما باید بر این اساس کار کنیم. ما با تمام توان برای حل‌و‌فصل مسائل و دادن اطمینان به جامعه جهانی درباره برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای تهران تلاش می‌کنیم. مسئله مهم این است که توافقی که با ایران صورت می‌گیرد قابل رسیدگی و بازبینی باشد.

گفتگوها پیش از ژنو در استانبول و آلماتی پیگیری شده بود.

انتهاي پيام/۵۰۸۲
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۳۴۷۶


ارسال