سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ,24 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
وزیر دادگستری گفت: مواضع اصولی انقلاب نباید مورد تردید واقع شود، دولت هم به این مواضع باور دارد و این طور نیست که جریان استکبار را دست کم بگیرد.
به گزارش عصر هامون،"حجت الاسلام والمسلمين مصطفی پورمحمدی" امشب با حضور در مراسم افتتاح حوزه علمیه ولایت در مسجد جامع الزهرا(س) واقع در حکیمیه گفت: امروز نظام جمهوری اسلامی ایران در مقابل شش قدرت بزرگ می نشیند و وزیر خارجه ما در برابر وزیر خارجه آمریکا قدرت اول عالم، روسیه قدرت دوم جهان، چین قدرت سوم، انگلیس قدرت اول نظامی اروپا ،آلمان قدرت اقتصادی اروپا و فرانسه قدرت دیگر اروپا می نشیند.

وی تصریح کرد: این که چگونه مذاکره کنیم بحث های روشی و تاکتیکی است که منافع نباید خدشه دار شود اما این که طرف مقابل برای مذاکره اشتیاق نشان می دهد تا با رئیس جمهور و وزیر خارجه کشورمان ملاقات کند نشان دهنده عزت است.

حجت الاسلام والمسلمين پورمحمدی اظهار داشت: این همه اقتدار، موقعیت و جایگاهی که برای رئیس جمهور ایجاد شده به برکت نظام و مردم است و نظام قدرتمند است که رئیس جمهور عزیز، جایگاه والا پیدا می کند.

وزیر دادگستری بیان داشت: زمانی که با هیئت دولت به خانه شهدا رفتیم آقای روحانی می گفتند که کاری از دست ما برنمی آید مگر این که شهدا کاری کنند که من به وی گفتم شهدا کارهای بسیاری کرده اند و اگر توجه شهدا و دعای آن ها، جانبازان و خانواده هایشان نبود مملکت به آرامی به اینجا نمی رسید.

معاون سیاسی جامعه روحانیت مبارز تاکید کرد: دولت باید برای مشکلات اقتصادی، ناامنی و فساد در دستگاه اداری، مسائل جوانان فکر کند.

حجت الاسلام والمسلمين پورمحمدی ادامه داد: دولت دو رسالت برای خود قائل است یکی حل مشکلات اقتصادی و دیگری حل مشکلات سیاست خارجی و بین المللی است البته مسائلی هم چون ارتقای فرهنگی جامعه، سلامت اداری و توسعه علمی از اهداف درجه دوم دولت است.

وی افزود: در اقتصاد شاهد ایجاد ثبات هستیم اما مسائل اقتصادی به زودی حل نمی شوند لذا مردم بدانند که دولت برای مشکلات اقتصادی بسیار جدی بوده البته مردم هم باید حوصله به خرج دهند.

حجت الاسلام والمسلمين پورمحمدی تصریح کرد: در عرصه خارجی همه حواس ها به نبرد دیپلماتیک معطوف شده است البته نه مردم خوش بینی خیلی زیادی دارند و نه احساس ضعف می کنند.

رئیس سابق سازمان بازرسی کل کشور اظهار داشت: باید برای ایجاد وحدت در جامعه تلاش کرد چرا که باعث به وجود آمدن قدرت ملی می شود و از هر حرکتی که موجب تفرقه و باعث سست شدن بنیادهای عمومی و ورود تردید به باورهای اجتماعی می شود باید جلوگیری به عمل بیاید.

وزیر دادگستری بیان داشت: قدرت و هویت ما ضد استکباری است، اما این که نشسته ایم و مذاکره می کنیم دشمن باز هم به دشمنی خود ادامه می دهد و ما هم نمی توانیم مواضع خود را سست کنیم و کسی هم نمی گوید با دشمن بجنگ چرا که باید جایگاه دشمن را شناخت و حتی نباید به دشمن فحش داد.

معاون سیاسی جامعه روحانیت مبارز تصریح کرد: اصول باید حفظ شود اما مواضع اصولی انقلاب نباید مورد تردید واقع شود و دولت هم به این مواضع باور دارد و این طور نیست که جریان استکبار را دست کم بگیرد.

حجت الاسلام والمسلمين پورمحمدی در پایان خاطر نشان کرد: در جایی که مذاکره نیاز باشد مذاکره می کنیم و جایی که توافق نیاز باشد توافق می کنیم اما مواظب هستیم تا به ما رودست نزنند و انقلابی بودن به داشتن مواضع محکم است، نه این که در برابر دشمن جا خالی دهیم و باید با اعتماد به نفس مذاکره کرد، نه اینکه شعار دهیم و پشت آن برنامه نباشد چرا که هزار مشکل ایجاد می کند.

انتهاي پيام/۵۰۸۲
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۳۶۳۷


ارسال