سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ,24 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعلام کرد: روز دوشنبه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی جلسه ای در خصوص بررسی حادثه سراوان و شهادت 14 تن از نیروهای پاسگاه مرزی برگزار می کند و در صورت لزوم گروهی از مجلس به این منطقه اعزام می شود.
به گزارش عصر هامون، اسماعیل کوثری، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس که از سوی این کمیسیون مامور پیگیری حادثه سراوان شده، در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی دانا، گفت: گروهی ضد انقلاب در خاک پاکستان با هدف ایجاد ناامنی در کشور به یک پاسگاه مرزی در سراوان حمله کردند و ۱۴ نفر از نیروهای این پاسگاه را به شهادت رسانده و ۶ نفر را مجروح کردند.

وی افزود: وابستگی این گروه و جزئیات عملیات انها هم از سوی ایران و هم از سوی پاکستان در حال پیگیری است تا ببینیم که این افراد چگونه از خاک پاکستان تا نقطه ی صفر مرزی پیش آمده اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: خوشبختانه با مقاومت های نیروهای پاسگاه مرزی سراوان هیچ کدام از این افراد نتوانستند به داخل ایران نفوذ کنند.

کوثری تأکید کرد: قطعاً این گروه ضد انقلاب نیز از سوی آمریکا و اسرائیل برای ناامنی در مرزهای ایران حمایت می شوند که این نشان دهنده آن است که شعار اعتمادسازی دروغی بیش نیست.

وی با اشاره به رفتار آمریکا در سال های اخیر در خصوص حمایت از گروه های تروریستی، خاطرنشان کرد: نه تنها به شعار اعتمادسازی خوشبین نیستیم بلکه بدبین هستیم؛ چرا که ذات شیطان تغییر نکرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس متذکر شد: توصیه من به مذاکره کنندگان با آمریکا این است که فکر نکنند استکبار جهانی رفتارش عوض شده است؛ آنها از طرفی وانمود به اعتمادسازی می کنند اما از طرف دیگر با تشویق و حمایت تروریست ها موجب ایجاد ناامنی در کشور می شوند.

کوثری تأکید کرد: مردم ایران آگاه هستند و این رفتار دوگانه آمریکا و استکبار جهانی را درک می کنند؛ خواسته همه ملت از مذاکره کنندگان ایرانی این است که در مذاکرات محکم پیش بروند تا منافع ملی خدشه دار نشود و بدانند که خباثت آمریکا تغییر نکرده است.

وی در پایان اعلام کرد: روز دوشنبه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی جلسه ای در خصوص بررسی حادثه سراوان و شهادت ۱۴ تن از نیروهای پاسگاه مرزی برگزار می کند و در صورت لزوم گروهی از مجلس شورای اسلامی به این منطقه اعزام می شود.

انتهای پیام/۵۰۸۲
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۳۸۰۳


ارسال