سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ,30 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۳
تاریخ انتشار : شنبه ۴ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۰۸
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفتگو با عصرهامون:
حادثه سراوان بی ارتباط با ورود "اخضر ابراهیمی" به ایران نیست/سیاستهای خصمانه آمریکا دلیل پایداری و گسترش شعار "مرگ بر آمریکا" است
 
حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:این فرضیه که این اقدام تروریستی بخاطر ورود آقای اخضر ابراهیمی به تهران صورت گرفته است می تواند درست باشد زیرا که این گروهک ها عوامل و مزدوران آمریکا در منطقه هستند.
سید باقر حسینی در گفتگو با عصرهامون اظهار داشت: با توجه به همسایگی کشور ایران با پاکستان و عدم وجود امنیت در این کشور، پاکستان به مامنی برای گروه های تکفیری و تروریستی تبدیل شده است و برخورد با این ها تا به حال به صورت جدی صورت نگرفته است .
وی  بیان اینکه سرکرده حمله افراد مسلح به پاسگاه سراوان با ستار ریگی بود ادامه داد: این گروهک ها وابسته و مزدور آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند و طبق خواست آنها عمل می کنند و هر از چند گاهی برای مقابله با دین اسلام اقدام به عملیاتی تروریستی در ایران می کنند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ضمن محکوم کردن این حرکات تروریستی اذعان داشت: ما به عنوان نمایندگان مردم و بنده نیز به عنوان رئیس فراکسیون مناطق مرزی کشور تاکید می کنیم تا دولت مصوباتی که در راستای تامین امنیت و انسداد مرز است را جدی بگیرد، تا طرح انسداد مرز بخصوص در منطقه سراوان هرچه سریع تر اجرایی شود و دیگر شاهد چنین جنایت هایی از سوی دشمنان نباشیم.
وی تاکید کرد: همزمان با طرح انسداد مرز ، بازارچه های مرزی به صورت جدی در سطح استان فعال شده تا مرزنشینان عزیزمان دچار مشکلات معیشتی نشوند چه در این استان و چه در دیگر نقاط کشور چرا که مردم خودشان بهترین مرزبانان هستند و در صورتی که از مناطق مرزی مهاجرت نکنند می توانند به خوبی از مرزها محافظت کنند.
نماینده مردم زابل ، زهک و هیرمند گفت: دولت باید سه مساله اساسی را در دستور کار خود قرار دهید: یکی بحث اختصاص بودجه انسداد مرزها ،دوم پیگیری وزارت خارجه برای برخورد دولت پاکستان با این گروهک های تکفیری و اشراری که در این کشور مستقر هستند و سوم تامین معیشت مرزنشینان برای اینکه از خود مردم مرز نشین در امنیت مرزها استفاده شود.
وی با اشاره به مشخص بودن دست پلید آمریکا در پشت پرده این قضایا خاطرنشان کرد: شعار مرگ بر آمریکا شعاری نیست که به دلیلی جزئی و یا مقعطی توسط مردم سرداده شود،بلکه شعار مرگ بر آمریکا از اعماق وجود همه انسان هایی برمی خیزد که توسط آمریکا حقوق آنها تضییع و منافع و ثروت های ملی آن ها غارت شده است.
وی ادامه داد: تازمانی که سیاست های خصمانه آمریکا علیه ملت های مظلوم و مستقل و آزاد مسلمان بخصوص جمهوری اسلامی ایران ادامه داشته باشد، شعار مرگ بر آمریکا هرروز نسبت به روز قبل با گستردگی و شدت بیشتری سرداده خواهد شد.
حسینی گفت: این فرضیه که این اقدام تروریستی بخاطر ورود آقای اخضر ابراهیمی به تهران صورت گرفته است می تواند درست باشد زیرا که این گروهک ها عوامل و مزدوران آمریکا در منطقه هستند و در جهت منافع آمریکا و رژیم صیهونیستی فعالیت می کنند و خیلی تلاش دارند با این حرکت به تروریست های سوریه که از همین قماش و همفکر و همراهشان هستند کمک کنند.
ایشان اظهار داشت: این حرکات نمی تواند تاثیری در عزم جدی جمهوری اسلامی ایران برای کمک به محور مقاومت و حل منطقی و دیپلماتیک موضوع سوریه وارد کند.
وی در پایان افزود:روز دوشنبه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی جلسه ای در خصوص بررسی حادثه سراوان و شهادت ۱۴ تن از نیروهای پاسگاه مرزی برگزار می کند
انتهای پیام/9507
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۳۸۰۵


ارسال