سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ,24 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۰۳
چرا تابلوهای "صداقت آمریکایی" را جمع‌ كرديد؟
 
کوچک‌زاده نماینده تهران صبح امروز در صحن علنی مجلس به سخنرانی رئیس جمهور، عدم پخش زنده جلسه رأی اعتماد، جمع آوری بیلبوردهای صداقت آمریکا و ... تذکر داشت که رئیس مجلس به این تذکرات صریحا پاسخ داد.
به گزارش عصر هامون،"مهدی کوچک‌زاده" نماینده تهران در جریان بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی و در پی سخنان رئیس جمهور در تذکر آیین نامه‌ای با استناد به بند ۱۱ ماده ۲۴ گفت: رئیس جمهور محترم در فرمایشاتشان فرمودند که اگرچه افراد در این ندادن رأی اعتماد مجدد عوض می‌شود ولی سیاست‌ها همان است که بود.

وی افزود: به نظرم این گونه سخن گفتن تلقی براین است که علی رغم فرمایشات ایشان مبنی بر حفظ حرمت و جایگاه مجلس، این یک بی اعتنایی به نظر نمایندگان است.

عضو فراکسیون اصولگرایان تصریح کرد: وقتی مجلس یک وزیر پیشنهادی را رد کرد یعنی آن سیاست‌ها رد شده است،‌ البته ما امیدواریم افراد جدید این گونه نباشند ولی این سخنان بی حرمتی به مجلس است.

در این هنگام تعدادی از نمایندگان با فریاد دو دو دو....نسبت به سخنان کوچک‌زاده اعتراض و واکنش نشان دادند که کوچک زاده در پاسخ به آنها گفت: اینهایی که دو دو می‌کنند معلوم نیست اکثریت مجلس باشند رأی بگیریم ببینیم اکثریت مجلس وکیل الدوله‌اند یا خیر؟

در ادامه علی لاریجانی که ریاست این جلسه را برعهده داشت گفت: دوستان اجازه بدهید تذکرشان را بدهند.

کوچک‌زاده در ادامه خطاب به نمایندگان گفت: این کاری که شما می‌کنید برادران، اثبات وکیل الدوله بودن شماست که یک روزگاری خیلی تقبیه می‌کردید!

در ادامه مهدی کوچک‌زاده گفت: نکته دوم در خصوص پخش زنده صحن علنی بود چرا که هیئت رئیسه محترم آقای سبحانی‌ نیا و دیگران گفته بودند از صدا و سیما پخش می‌شود و امروز صبح شاهد بودیم و ابزار لازم و تمهیدات لازم برای این کار انجام شده بود ولی متاسفانه براساس شنیده‌ها گویا آقای رئیس جمهور و حضرت عالی(لاریجانی) فرمودید صلاح نمی‌دانیم پخش شود و جلوگیری کردید این یعنی چه؟

وی افزود: مردم در مذاکرات ژنو نامحرم هستند، در مذاکرات مجلس نامحرم هستند، خوب بفرماید این شفافیت شما با مردم کجاست؟ اینکه نمی‌شود که واقعا، از طرفی شعار بدهید که مردم محرم هستند.

کوچک‌زاده تصریح کرد: شما می‌خواستید حرمت پاسپورت ایرانی را حفظ کنید امروز ویزای مالزی و اندونزی هم نمی‌دهند به نظر ما این ناشی از عدم بی صداقتی است.

نماینده تهران خاطرنشان کرد: چرا تابلوهای"صداقت آمریکایی" را که به زحمت شهرداری نصب شده بود برداشتید، چه می‌خواهید بکنید با این مخفی کاری، با ملت ایران و با نظام چه می‌خواهید بکنید؟ ما اینها را بی حرمتی به مجلس و بی حرمتی به ملت ایران می‌دانیم.

علی لاریجانی در ادامه و در پاسخ به تذکرات مهدی کوچک‌زاده گفت: اول باید موضوع مشخص شود که ببینیم بی حرمتی است یا خیر؟

وی افزود: آقای رئیس جمهور در مورد بحث پخش زنده جلسه رأی اعتماد با مجلس و با من صحبتی نکردند پس اصل مسئله خلاف است.

رئیس مجلس تصریح کرد: صدا و سیما سری قبل خودش تصمیم گرفت این سری هم خودشان آوردند و خودشان جمع کردند، بنابراین ربطی به ما نداشته است، نه آقای رئیس جمهور به بنده چیزی گفت و نه بنده به صدا سیما چیزی گفتم و هیئت رئیسه در این زمینه نقشی نداشته است و از رادیو طبق روال پخش می‌شود.

رئیس مجلس در ادامه اظهار داشت: مطلبی که رئیس جمهور در خصوص ثابت بودن سیاست گفتند این بود که سیاست دولت همان است اما مجریان عوض می‌شوند بنابراین طبیعتا ما به مجری رأی ندادیم، بلکه مجری دیگری آمده است و این وهنی برای مجلس نیست.

اضافه می‌شود، امروز یک شنبه ۵ آبان ماه نمایندگان مجلس شورای اسلمی بررسی صلاحیت سه وزیر پیشنهادی آموزش، علوم و ورزش را در دستور کار دارند.

انتهای پیام/ ۵۰۸۲
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۳۸۳۱


ارسال