يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ ,5 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۳۶
اظهارات شرم آور یک نماینده مجلس علیه زنان!/عکس
 
یک نماینده پارلمانی ترکیه، به دلیل انتشار عکس‌هایی از خواب نیمروزی‌اش در حیاط خلوت حزب عدالت و توسعه اظهارات شرم‌آوری بر زبان آورد که ممکن است به زندگی سیاسی او پایان دهد.
به گزارش عصر هامون، «زید اصلان» نام یکی از نمایندگان حزب عدالت و توسعه است که طی ماه‌های گذشته، هزینه‌های سنگینی بر دست حزب خود گذاشته است.

فحاشی‌ها و ادبیات ناپسند این نماینده، بارها برای دولت «اردوغان» دردسرساز شده است. او چند ماه پیش، علیه یکی از نمایندگان حزب جمهوری خلق، در صحن علنی مجلس، فحش‌های رکیکی بر زبان آورده بود و با تذکرات جدی اردوغان، مدتها از هر گونه سخنرانی و ارائه کنفرانس مطبوعاتی محروم شد. روز گذشته این نماینده که در حیاط خلوت ویژه حزب عدالت و توسعه بر روی یک مبل خوابیده بود، سوژه عکاسان شد و انتشار این عکس در صفحه نخست روزنامه «سوزجو»، کار دست آقای نماینده داد. اما این همه ماجرا نبود و این مسئله زمانی به یک رسوایی سیاسی و اخلاقی تبدیل شد که در کنفرانس مطبوعاتی امروز، گروهی از خبرنگاران و روزنامه‌نگاران زن، از او خواستند تا درباره این عکس توضیح دهد. او به خبرنگاران گفت: «گروهی از خبرنگاران زن، در آن حالت از من عکس گرفته‌اند و هدف آنها ایجاد مزاحمت است. من از شما سوال می‌کنم اگر من با دوربین شخصی خودم از آن خانم‌های خبرنگار عکس گرفته و سعی کنم لباس زیر آنها را به همه مردم ترکیه نشان دهم، چه واکنشی نشان می‌دهید؟»

انتشار این سخنان زید اصلان مانند یک بمب خبری در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های ترکیه غوغا به راه انداخت.

پروین بولدان نماینده کُرد که طی چند ماه اخیر به خاطر ملاقات‌های مکرر خود با اوجالان در کانون توجه رسانه های ترکیه قرار گرفته در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که این حرف‌ها تجاوز به حریم همه زنان است و اگر زنان حزب عدالت و توسعه مواضع جدی اتخاذ نکنند، چنین برخوردهایی در مجلس ادامه پیدا خواهد کرد.

«حسین چلیک» سخنگو و معاون رهبر حزب عدالت و توسعه امروز اعلام کرد: «جناب نخست وزیر از این سخنان زشت برآشفته شده و دستور داد پرونده این نماینده به کمیسیون دیسیپلین ارجاع داده شود.»

بر اساس این گزارش، با توجه به آن که پیشتر نیز دو بار نام این نماینده به خاطر چنین اقداماتی در رسانه ها مطرح شده، احتمال اخراج او از حزب عدالت و توسعه دور از ذهن نیست.
انتهای پیام/۹۰۳۱
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۳۸۷
مرجع : جام نیوز


ارسال