شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ ,18 January 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۴۱
مولوی عبدالحمید:
وحدت و امنیت در جامعه با همدلی حاصل می شود/جنایت اخیر تروریست ها را هیچ کس تایید نمی کند
 
امام جمعه اهل سنت زاهدان گفت: وحدت، اخوت و امنیت در جامعه با دوراندیشی، تدبیر و همدلی آحاد ملت حاصل می شود.
به گزارش عصر هامون به نقل از تقریب، مولوی "عبدالحمید اسماعیل زهی"  اظهار داشت: جنایت تروریستی اخیر که منجر به شهادت جمعی از مرزبانان ایرانی در منطقه سراوان شد از نگاه همگان اقدامی محکوم است.

وی افزود: چنین اقداماتی نتیجه کارشکنی دشمنان است، همانطور که دشمنان در انتخابات اخیر سعی داشتند کارشکنی کنند و مانع از شرکت مردم در انتخابات شوند اما مردم ما با آراء بالای خود در مقابل دشمنان ایستادند و به صحنه آمدند تا مشکلاتشان حل شود و شاهد تغییر باشند.

مدیر دارالعلوم مکی اهل سنت زاهدان ادامه داد: آنچه در روزهای اخیر در منطقه مرزی سراوان رخ داد، بسیار ناراحت کننده است و مردم ما نیز از این حرکات زشت و ناپسند بسیار متنفر هستند.

وی تصریح کرد: با توجه به روحیه آحاد ملت که خواهان امنیت و وحدت در منطقه هستند، اگر بخواهیم ناامنی و اختلاف در منطقه نباشد و اخوت و برادری تحکیم شود، نیازمند این هستیم که مسوولان متولی امر، با تدبیر و دوراندیشی با این مسایل مقابله کنند و از خود مردم که با پیچ و خم مشکلات و معضلات آشنایی بیشتری دارند، نظرسنجی و همفکری بگیرند.

مولوی اسماعیل زهی ادامه داد: اعتقاد ما بر این است که این قضایا چه بر اساس ناامنی باشد و چه بر اساس جنایات مزدوران بیگانه، اگر با تدبیر و دوراندیشی با آن برخورد کنیم نتیجه بهتری می گیریم و ثمراتش بیشتر خواهد بود.

وی افزود: اکنون که دولت تدبیر و امید روی کار آمده است، باید تلاش کنیم تمام مسایل را در حوزه سیاست داخلی و خارجی با تدبیر به پیش ببریم و معتقدم اگر در برخورد با هر عاملی که بخواهد مشکلاتی ایجاد کند مردم را با خود همراه کنیم و با تدبیر و استفاده از نظرات مردمی تصمیم گیری و اقدام کنیم، ریشه ناامنی خشک خواهد شد.

وی تاکید کرد: مردم ما آمادگی مشورت دهی به مسوولان را دارند و اگر مسوولان متولی امر با ما در نحوه مقابله با مشکلات بیشتر مشورت کنند، شاهد چنین جنایاتی نخواهیم بود و اگر هم باشد، میزان آن کمتر خواهد شد.

وی افزود: باید تصمیمی اتخاذ کرد تا در آینده هیچ جرم و جنایت و ناامنی انجام نشود و هیچ بهانه ای را نیز دستاویز دشمنان قرار ندهیم تا آنان با سوء استفاده از آن، بخواهند وحدت و امنیت ما را به خطر بیاندازند و تفرقه ایجاد کنند و معتقدم که ما می توانیم با تدبیر و درایت، این نوع مشکلات و مسایل را پیگیری و برطرف کنیم.

امام جمعه اهل سنت زاهدان ادامه داد: جنایت اخیر تروریست ها را هیچ کس در استان تایید نمی کند و مردم ما از قتل و کشتار متنفر هستند و حتی اگر مردم فهیم ایران به خصوص اهل سنت، مشکلاتی هم داشته باشند راه حلش در خشونت نیست بلکه در گفتمان و مذاکره است و باید از طریق مذاکره و مکاتبه حل شود نه این که به این بهانه دست به آدم ربایی و کشتار زده شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر کسی بخواهد دست به خونریزی بزند و ناامنی و اختلاف ایجاد کند باید بداند که با مردم روبرو خواهد شد و این افراد (تروریست ها) بدانند که هم آخرت و هم دنیای خود را خراب می کنند و باید بیندیشند که برای چه کسی و برای چه چیزی چنین اعمالی را انجام می دهند.

به گزارش تقریب، مولوی عبدالحمید ادامه داد: این حرکات مذبوحانه است و در داخل ایران اسلامی خواهان و مشتری ندارد و استکبار جهانی و دشمنان باید بدانند که اگر بخواهند از این طریق انتقامی بگیرند، ضرر می کنند و ملت ایران با آنان برخورد خواهد کرد.
انتهای پیام/۹۰۳۱
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۳۹۳۷


ارسال