چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ ,22 January 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۰۷:۳۴
مدير كل ثبت احوال سیستان و بلوچستان خبر داد؛
ولادت 244 نفر در هر شبانه روز در استان سیستان و بلوچستان
 
مدير كل ثبت احوال سیستان و بلوچستان گفت: در شش ماهه اول سال در هر شبانه روز تعداد ۲۴۴ واقعه ولادت در استان سیستان و بلوچستان رخ داده است.
رضا راحت دهمرده در گفتگو با عصر هامون اظهار داشت: بر اساس آمارهاي جمع آوري شده در شش ماهه اول سال ۱۳۹۲ در ادارات ثبت احوال استان تعداد ۴۵۳۵۱ واقعه ولادت در استان به ثبت رسيده است که می توان گفت در هر روز تعداد ۲۴۴ واقعه و در هر ساعت ۱۰ واقعه ولادت در استان رخ داده است .
وی در خصوص ثبت ولادت در مهلت قانوني تصریح کرد: در ۶ ماهه اول سال ۱۳۹۲ با تلاش همكاران و مراجعه به موقع والدین به ادارات ثبت احوال ، ثبت ولادت در مهلت قانوني ۱۵روز نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد مناسبی داشته است به نحوی که ۹۴ درصد از ولادت ها در مهلت قانونی یعنی ۱۵روز پس از ولادت ثبت گردیده اما این رقم نسبت به سطح انتظار ثبت احوال استان عدد مناسبی نیست و باید والدین به نحوی عمل نمایند که در مهلت تعیین شده جهت دریافت شناسنامه به ادارات ثبت احوال مراجعه نمایند و باید ۱۰۰ درصد ولادت ها در استان در مهلت قانونی به ثبت برسد.
وی افزود: در استان سیستان و بلوچستان ۱۰۷۱ ولادت ثبت شده حاصل از چند قلو زائی بوده است که از این تعداد ۵۲۰ واقعه ولادت دوقلو ، ۹ واقعه ولادت سه قلو و یک واقعه ولادت چهارقلو بوده است.
مدیر کل ثبت احوال استان بیان کرد: بیشترین تعداد واقعه ولادت مربوط به مادران گروه سنی ۲۰-۲۴ سال است که حدود ۱۱۲۰۰ واقعه و پس از آن مربوط به مادران گروه سنی ۲۵-۲۹ ساله به تعداد ۱۱۱۶۲ واقعه بوده است.
راحت دهمرده در پایان بار دیگر از مردم عزیز استان درخواست نمود با مراجعه به موقع به ادارات ثبت احوال ، وقایع حیاتی ولادت و وفات را در مهلت های مقرر قانونی به ادارات ثبت احوال اعلام نمایند تا از بروز مشکلات برای خانواده ها جلوگیری گردد و همچنین آمارهایی دقیق از وقایع در اختیار مسئولین قرار گیرد.
انتهای پیام/۹۰۳۱
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۳۹۸۳


ارسال