سه شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ ,7 April 2020
10
Share/Save/Bookmark
۶
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۷:۵۱
مسئولین بخوانند؛چرا سالگرد شهدای شعبانیه برگزار نشد؟
سالگرد شهدای مسجد جامع هرسال کمرنگ و امسال به فراموشی سپرده شد
 
۲۴ تیر ۹۲ به نحوی پایان یافت که یادی از شهدای شعبانیه از سوی نهادها یا رسانه های مدعی فرهنگ ایثار و شهادت در استان صورت نگرفت.
به گزارش عصر هامون،سومین سالگرد شهدای حادثه تروریستی مسجد جامع زاهدان در حالی سپری شد که مراسمی از سوی ارگان یا نهاد خاصی که بخواهد یاد شهدا را زنده نگه دارد برگزار نگردید و غربت این جمله ی مقام معظم رهبری که فرمودند:" امروز فضیلت زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست " به واقع احساس شد.

با توجه به هم مرزی سیستان و بلوچستان با کشورهایی که مولد جریان های تروریستی منطقه هستند، مسئولان، رسانه ها و جریان های مدعی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت سومین سالگرد
مسئولان، رسانه ها و جریان های مدعی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت سومین سالگرد شهدای شعبانیه زاهدن را در کنار فعالیت های روزمره خود از یاد بردند
شهدای شعبانیه زاهدن را در کنار فعالیت های روزمره خود از یاد بردند.
روز گذشته سومین سالگرد شهادت ۲۷ مسلمان پاک و پاکباز در مسجد جامع زاهدان بود، اما گویا بنیاد  شهید استان و رسانه های مدعی حمایت از شهدا، این ادعای تاریخی شان را به فراموشی سپرده اند.
خانواده های شهدای شعبانیه سه سال است داغ عزیزانشان را بر دل می کشند، اما چه داغی سنگین تر از غربت آنان در میان مدعیانی که تنها در گرمی بازار روزهای آغازین در پی مخاطب بیشتر هستند.
امروز خانواده های شهید با حضور در مقابل استانداری این سکوت تلخ و بی معنای مسئولین و متولیان رسانه ای را درهم شکسته و خواستار پاسخگویی به عدم برگزاری سالگرد شهدا شدند.
برای درک سنگینی داغ خانواده های شهدا کافیست تنها لحظاتی خود را در جایگاه آنان ببینیم و زجری را که متحمل گشته اند احساس
مادر شهید کرد:بین پسر من و شهید گلدوی و شهدای دیگر هیچ فرقی نیست و امروز به سادگی سالگردشان را فراموش کردند
کنیم، صبر بر چنین مصیبت عظیمی دلی دریایی می خواهد که خداوند تنها به خانواده شهدا اعطا نموده است.
خبرنگار عصر هامون پس از باخبر شدن از این تجمع با حضور در جلوی درب  استانداری از نزدیک با خانواده شهدا دیدار و مصاحبه نمود، خانواده شهدا که نامه ای حاوی دردل خویش به استاندار از فراموشی سالگرد فرزندانشان در دست داشتند اینگونه بیان کردند:
مادر شهید کرد گفت: پسرم در حادثه تروریستی مسجد جامع زاهدان همزمان با شهید گلدوی در حالی که مانع ورود عامل تروریستی به مسجد میشد به شهادت رسید ولی در طول این سه سال بنیاد شهید برای ابراز همدردی به منزلمان نیامده است بین پسر من و شهید گلدوی و شهدای دیگر هیچ فرقی نیست و امروز به سادگی سالگردشان را فراموش کردند.
خواهر
در شبکه استانی حتی زیر نویس به مناسب سالگرد شهدای مسجد جامع نشد
شهید میر با گلایه از عملکرد صدا و سیمای مرکز استان افزود: دکتر شهریاری نمانیده مردم زاهدان در منزل یکی از شهدای این مسجد حضور یافت اما صدا و سیما اینگونه اعلام کرد که از خانواده  شهدای این مسجد دیدار شده است و حتی زیر نویسی مبنی بر یادآوری سالگرد شهدا نشد.
هریک از خانواده های شهدا به نوبه خود از مسئولین گلایه داشتند و از مدیر کل بنیاد شهیدخواستار پاسخ به سوال، چه ارگانی مسئول برگزاری سالگرد شهداست و نقش بنیاد شهید در این رابطه چیست ؟!بودند.
ضمن اینکه یکی از آنان با اشاره به این موضوع که بنیاد شهید به ما گفته است ما هزینه برای برگزاری سالگرد شهدا نداریم بیان
بنیاد شهید به ما گفته است ما هزینه برای برگزاری سالگرد شهدا نداریم
کرد: هدف از برگزاری سالگرد شهدا زنده نگه داشتن یاد شهداست و ما آمادگی تامین هزینه از هزینه شخصی خود را داریم اما هماهنگی های لازم با دستگاه های اجراییست که از آن هم دریغ کردند.

یک دیگر از خانواده های شهدا از با بغضی که غم فراق عزیزانش آن را تشدید میکرد گفت: از برادر ارجمندی فرماندار زاهدان سوالی دارم؛ که شما به دور از مسئولیت فعلی بعنوان یک خانوده شهید چه پاسخی برای تنها خواسته خانواده شهدا برای یادآوری سالروز جنایت تروریستها و به شهادت رساندن فرزندان این شهر دارید؟

برادر یکی از شهدای مسجد جامع خطاب به نماینده مردم زاهدان گفت:آقای دکتر شهریاری مگر نه این است که
آقای دکتر شهریاری مگر نه این است که این شهدا همان شهدایی هستند که در روز شهادتشان شما از نمایندگی خویش در مجلس هشتم استعفا دادید،چه شده است که نسبت به فراموش شدن سالگردشان سکوت کردید
این شهدا همان شهدایی هستند که در روز شهادتشان شما از نمایندگی خویش در مجلس هشتم استعفا دادید،چه شده است که نسبت به فراموش شدن سالگردشان سکوت کردید و در دیدار با خانواده شهدا آنها سلیقه ای برخورد نمودید؟!!
گلایه ای که جمعا خانواده شهدا باهم اتفاق نظر داشتند و خواستار پاسخگویی مسئولین صدا سیما بودند، عدم اطلاع رسانی شبکه استانی نسبت به سالگرد شهادت شهدای مسجد جامع بود.

پس از ورود خانواده شهدا به استانداری خبرنگار عصر هامون به انتظار بازگشت آنان و نتیجه دیدار با استاندار شد.

مادر یکی از شهدا از نتیجه دیدار  نیم ساعته  خانواده شهدا با استاندار اینگونه می گوید: مهندس نارویی با رویی گشاده از ما استقبال نمود و ضمن دلجویی از خانواده شهدا خواستار پاسخگویی بنیاد شهید به خانواده شهدای حادثه تروریستی مسجد جامع شد و گفت بزودی با این عزیزان دیدار و دلجویی خواهم کرد.

عصر هامون آمادگی آن را دارد تا پاسخ هریک از این عزیزان رامنتشر نماید شاید مرهمی بر دل پر درد این خانواده ها گردد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۴۰۱


ارسال
شهید
۱۳۹۲/۰۴/۲۵ ۱۸:۲۰
چطور میتونن شهدای شعبانیه رو فراموش کنن من همیشه هروقت اسم مسجد جامع میاد یاد اون عکس جوی پر خون میوفتم که خبرگزاری فارس منتشر کرد
مسئولین بدونند که به اون خونها مدیونند.
 
سعید
۱۳۹۲/۰۴/۲۷ ۱۴:۲۱
بازم دم استاندار گرم خدا حفظش کنه وگرنه فراموش میشدن واقعا.عصرهامون خسته نباشی چندتا موضوع درمورد بنیاد شهید هست بزودی در اختیارتان میزاریم
 
صداقت
۱۳۹۲/۰۴/۲۵ ۱۸:۲۱
آقایان بنیاد شهید در روزهای اول برای تهیه گزارش عملکرد خوب توی خونه های مردم حاضر میشن تا 4تا عکس بگیرن بعدش دیگه خداحافظ
 
United States
۱۳۹۲/۰۴/۲۵ ۲۲:۰۸
بدانيد دكتر شهرياري هم عوض شده گاهي سياسي بازي ها ادم از خدا دور مي كند.
 
سوادکوهی
۱۳۹۲/۰۴/۲۶ ۱۶:۲۰
دکتر شهریاری الان زیاد دیده نمیشه چون نزدیک انتخابات نیست .
بازبرای سبد رای بالا دم دم انتخابات شهدا رو یادش میاد ازشما خواهش میکنم این نظر را تایید کنید تاشاید مسولینی که باخون شهدا هم بازی میکنند به خودشون بیان.
 
چابهارپرس
۱۳۹۲/۰۴/۲۵ ۲۳:۱۰
سلام
وبلاگ سکوت های تکفیری تحت کنترل مدیر وبلاگ چابهارپرس در حال فعالیت می باشد.آخرین مطلب ارسالی:
سکوت های تکفیری1: سکوت مقابل فتاوای مفتی های سلفی و وهابی دامنگیر خود بلوچستان شد!!!
لطفا در جهت معرفی کلید واژه سکوت های تکفیری همراهی نمایید/
 
[جرج
۱۳۹۲/۰۴/۲۵ ۲۳:۴۱
کجایید ای شهیدان خدایی.این جمله را چندی پیش برای شما گذاشتم زمان انتخابات در ان زمان گفتم حتما بخاطر انتخابات است ولی ان موقع گفتم که مسئولین شهدارا که همان وارثان اصلی این انقلابند را فراموش کرده وسالروز قمری انان رابرگذار نکرده اند چون درگیرکارهای دنیوی که مهمترین ان برگذاری انتخابات بود شده اند ولی الان درحال حاضر چه دارند بگویند در سالگرد شمسی انان حتی دریغ از یک یاد کوتاه وکوچک از ان مردان بزرگ همانهایی که درروزهای اول شهادتشان مسئولان کلی از خانواده هایشان دلجویی کردند و خودرا حامیان بازماندگانشان اعلام کردند ولیحال با گذشت 3سال انان را به فراموشی سپردندچرا؟اینجاست که این سئوال درذهن ما میاید که عبدالمالک ملعون چرا به دار اویخته شد بخاطر همه یا بخاطر شخصی خاص اگه بخاطر همه بود نباید بعد از 3سال یاد شهدا به فراموشی سپرده میشدحتی اگر مشکلات مالی می بود بازهم تاسف که بگویند مشکلات مالی شاید تحریم ها مسبب این گونه مشکلات مالی شده است ولی باتمام این حرفها ودلایل پوچ بدانند کلیه مسئولانی که شهدای شعبانیه را فراموش کردند زندگیشان ونفس کشیدنشان را مدیون کلیهءشهدا میباشند ومردم همیشه بیدار ودر صحنه حضور دارندو همانطور که یاد شهدا در خاطرشان می ماند این گونه عملکردها هم درخاطرشان باقی مانده وتثبیت میشودوماحال برای شادی روح شهدایی که انانشاید ناراحتشان کرده اندصلواتی فرستاده وشادی انان را از خدای منان بخواهیم که اینان بنده ای بیش در نزد خداوند نیستند
 
خادم الشهدا
۱۳۹۲/۰۴/۲۶ ۰۱:۱۴
خدا مسولینی که بانام شهدا نان میخورند و در حق خانوادههایشان اینگونه ظلم میکنند هرگز نیامرزد
 
میهن پرست
۱۳۹۲/۰۴/۲۶ ۱۰:۵۵
با سلام و خسته نباشید خدمت شما مدیر محترم مسئول سایت خبری عصر هامون بنده خواهشمندم برای دادن خبرهای داغ و جدید در مناسبت ها و ایام سال ،شماره تماستان را عنایت نمایید.

باتشکر
 
جهان تیغ
۱۳۹۲/۰۴/۲۷ ۱۳:۰۱
کسی که خوابه رو میشه بیدار کرد . کسی رو که خودش رو به خواب میزنه رو هرگز ...
شاید بخوان فراموش کنیم که با بی تدبیری مسئولین امنیتی چه بلاها سرمان در آوردند . اما سیستان هیچگاه فرزندان مظلومش را از یاد نخواهد برد . آتش این کین هماره در دلهامان افروخته خواهد بود .
ما یاد برادرانمان را فدای مصلحت دیکته شده آقایان پایتخت نشین نخواهیم کرد .