يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ,7 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
دولت برای اجرای برنامه پزشک خانواده 2 هزار میلیارد اعتبارات اختصاص داده بود که تا امروز تنها 2 درصد از آن را پرداخت کرده است.
به گزارش عصر هامون،در خصوص وضعیت برنامه "پزشک خانواده" گفت: برای پزشک خانواده ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار دیده شده بود که تا به حال ۲ درصد آن را دولت پرداخت کرده است و متناسب با این اعتبار حرکت می‌ کنیم.

وی با بیان اینکه از جمع "اعتبارات" خود برای دو استان شیراز و مازندران که این برنامه را اجرا کرده‌اند هزینه می‌کنیم، افزود: البته اجرای این برنامه بدون اشکال نیست و در حال حاضر کار‌شناسان در حال جمع آوری آسیب‌ها و مشکلات آن تا پایان آبان ماه هستند. شاید این برنامه را در دو تا سه استان، خودمان تا پایان سال شروع کنیم و در کل کشور گسترش دهیم.

وزیر بهداشت ادامه داد: اجرای "پزشک خانواده" در استان‌های جدید نیاز به تغیرات در آموزش پزشکی، پرستاری و مامایی و به خصوص در اجرا که تمهیدات نیاز به همکاری‌های بین بخشی دارد. باید توجه داشت که برای ادامه پزشک خانواده با روال قبلی اشکالاتی وجود دارد چرا که اصرار داشتیم این برنامه با سرعت اجرا شود، ناکامی‌هایی داشته است.

هاشمی خاطر نشان کرد: نمی‌خواهیم اجازه بدهیم که فرصتی که می‌تواند کمک کننده باشد و تامین کنده سلامتی مردم باشد را از دست بدهیم.

وی در پاسخ به اینکه آیا "دولت" قول تخصیص اعتبارات به شما داده تاکید کرد: طی چند روز گذشته اصلاحیه بودجه تصویب شد و نه تنها ردیف یا مقدار جدیدی به "بودجه" اضافه نشد، بلکه۱۰درصد هم از اعتبارات کاهش یافت، ما امیدواریم که در بودجه ۹۳ دولت و مجلس سلامت را الویت اول قرار دهند و از "منابع هدفمندی یارانه‌ها" به "حوزه سلامت" اعتبارات داده شود.


انتهای پیام/۵۰۸۲
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۴۱۲۱


ارسال