پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ ,21 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۷:۱۹
رئیس امور کتابخانه های استان سیستان و بلوچستان؛
توسعه فرهنگ کتابخوانی مهم ترین اولویت امور کتابخانه های استان است
 
رئیس امور کتابخانه های استان سیستان و بلوچستان گفت: توسعه کتابخوانی در یک کشور زیر بنای توسعه در همه زمینه های اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی است و سرمایه گذاری دولت در این بخش در بلند مدت نتایج بسیار مثبتی برای جامعه در پی خواهد داشت.
به گزارش عصر هامون، اسفندیار زیدآبادی در جلسه نهضت مطالعه مفید در فرمانداری ویژه چابهار اظهار داشت: در راستای تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر فرهنگ ناب اسلامی و توسعه فرهنگ کتابخوانی با محوریت رشد و تعالی معنوی و وحدانی مردم این نهاد برنامه هایی در استان در دست اقدام دارد.
وی افزود: تا کنون ۱۳ ایستگاه مطالعه در سطح استان راه اندازی شده است که از این تعداد ۱۱ ایستگاه در شهرستان زاهدان ، یک ایستگاه در ایرانشهر و یک دستگاه در چابهار می باشد و تا کنون ۲۰۰ هزار جلد کتاب به این ایستگاه ها تزریق شده است.
رئیس امور کتابخانه های استان بیان کرد: با پیگیری های به عمل آمده طرح کتاب من در استان در حال اجرا است و در این طرح فرد با مراجعه به کتابخانه ها در صورت موجود نبودن کتاب می تواند کتاب مورد نظر خود را سفارش داده و از مرکز تهیه و تحویل می گیرد.
زیرک آبادی از برنامه های این نهاد در فضای مجازی خبر داد و افزود : سامانه book.ir به صورت ماهانه مسابقه های کتابخوانی را در عرصه فضای مجازی در حال اجرا دارد و هرماه به برندگان و شرکت کنندگان هدایایی تعلق می گیرد.
وی در پایان از برگزاری نمایشگاه های مختلف کتاب در هفته کتابخوانی خبر داد و توضیحات تکمیلی در خصوص نحوه برگزاری و مکان نمایشگاه متعاقبا اعلام خواهد کرد.
انتهای پیام/۹۰۳۱
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۴۲۴۵
مرجع : چهاربهاران


ارسال