پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ,21 October 2021
1
Share/Save/Bookmark
۳
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۹:۴۵
احمد توکلی در گفت و گو با عصر هامون؛
حل کسری بودجه بسیار دشوار است/ناطق نوری یک سیاستمدار پخته است/رابطه ما با آمریکا دوستانه نمی شود
 
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: حل کسری بودجه بسیار دشوار است زیرا لطماتی در سالهای گذشته به کشور وارد شده که مجلس نیز در آن بی نقش نبوده است.
دکتر احمد توکلی در گفت و گوی اختصاصی با عصر هامون اظهار داشت:شرایط کشور همیشه اقتضا می کند که نیروهای سیاسی از گرایش های مختلف با هدف کمک به دولت و ملت  و ارتقاء وضع کشور کمک حال هم باشند.
وی اشاره کرد :البته کمک حال بودن همیشه موید نیست و با این نظر که کارهای خوبی که از دولت دیده می شود ولو اینکه از جناح های مختلف باشند  از دولت حمایت کنند و نسبت به کارهای خراب انتقاد شود، که می بایست در هر دوحالت انصاف رعایت گردد.
نماینده مردم تهران در مجلس افزود: در این دوره نیاز بیشتری به این همکاری است چه از بعد داخلی و چه از بعد خارجی، چرا که متاسفانه وضعی که دولت دکتر احمدی نژاد تحویل دولت جدید داد وضعیت قابل دفاعی نیست و از جهات مختلف اشکال به آن وارد است که اگر در این 8 سال خیلی خوب کار شود بخشی از لطماتی که وارد شده است شاید جبران شود، با این وجود کار دشواری بر عهده دولت جدید نسبت به دولت های گذشته است که با این وجود اگر مصالح مردم مد نظر قرار گیرد باید بیش از پیش  با دولت همکاری نمود و مشکلات مردم را حل نمود.
حل کسری بودجه بسیار دشوار است
وی در خصوص کسری بودجه کشور به عصر هامون گفت: حل کسری بودجه بسیار دشوار است زیرا لطماتی در سالهای گذشته به کشور وارد شد که مجلس هم در آن بی نقش نبود، که علت آن را اداره کشور به وسیله  دارایی ها بیان کرد، از نفت  و حساب ذخیره ارزی ، فروش سهام ، فروش طرح و فروش ساختمانها و املاک مازاد که نوعی دارایی تلقی می شود.
 وی ادامه داد:اوراق مشارکت نیز که به فروش می رسد در واقع قرض کردن از مردم است که فروش این اوراق به حدی رسیده است که اگر ادامه یابد در سال 1395 یکصد و شصت هزار میلیارد تومان اصل و فرع اوراق مشارکت مردم می شود که باید بازپرداخت شود، با این وجودصلاح نیست که خیلی روی این مبنا تکیه شود.
توکلی اذعان داشت: از یکطرف دارایی سهام  که 120 هزار میلیارد تومان سهام کارخانجات و شرکتهای فروخته شده و واگذار شده به جاهایی است که دولت به آنها بدهکار بوده است که در واقع "گوشت لخت آن رفته و پی و استخوانش باقی مانده" . با این اوصاف جبران کسری بودجه بسیار دشوار است و راهی جز کاهش هزینه ها وجود ندارد.
ناطق نوری را یک سیاستمدار پخته می دانم
ایشان در خصوص بازگشت ناطق نوری این شیخ گوشه نشین به عرصه سیاست، اظهار داشت:" من ناطق نوری را یک سیاستمدار پخته و خدوم به مردم می دانم" و هروقت ایشان فعال شود بنده خوشحال می شوم.

رابطه ما با آمریکا دوستانه نمی شود/ایران توانست اراده خود را در سوریه به آمریکا تحمیل کند
 ایشان در خصوص کاهش فشارهای وارد بر ایران و رابطه با آمریکا اظهار داشت: رابطه ما با آمریکا دوستانه نمی شود اما اگر رابطه خصمانه ما با آمریکا  تبدیل شود به یک رابطه عدم مخاصمه مانند دوران جنگ سرد آمریکا و شوروی سابق فشارها کم خواهد شد.
وی اذعان داشت: ممکن است آمریکا مصالحه نسبی با ایران بکند، زیرا آمریکا  در تمام طرح هایی که در منطقه داشت شکست خورد که میتوان ازآخرین آن به سوریه اشاره کردکه تعبیر کرده بودند کمر ایران خواهد شکست اما ایران توانست اراده خود را در سوریه به آمریکا تحمیل کند با این وجود آمریکا در منطقه در مخمصه به سر می برد.
به گزارش عصر هامون، وی امشب(18آبان) در دانشگاه سیستان و بلوچستان با دانشجویان دیدار و به پرسش های آنان پاسخ می دهد.
انتهای پیام/3338
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۴۲۸۲


ارسال
مینایی
۱۳۹۲/۰۸/۱۸ ۱۹:۵۲
چرا شفاف نگفته ناطق بیاد یا نیاد؟!!!!!!!!!