يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ ,20 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۵۵
همایش نهضت عاشورایی و فرهنگ عمومی در سراوان برگزار شد
 
همایش نهضت عاشورایی و فرهنگ عمومی در محل کانون فجر سراوان برگزار شد.
به گزارش عصر هامون، این همایش با همکاری معاون فرهنگی و معاون سیاسی ستاد امر به معروف و نهی از منکر  با حضور امام جمعه، محمد شریف خالقی فرماندار و دیگر مسئولان شهرستان سراوان برگزار شد.
امام جمعه سراوان در این مراسم اظهار داشت: قیام امام حسین(ع) یک قیام ارزشی بود این حرکت عظیم تاریخ‌ساز، مبتنی بر اهداف ارزشی در حوزه سیاسی، اجتماعی، فرهنگی بود.
حجت الاسلام غلامرضا دهقان بیان کرد: قیام تاریخ‌ساز عاشورا ابعاد مختلفی دارد که از این حرکت ارزش‌مدار، یک نظام جاودانه ساخته است.
وی تصریح کرد: این نظام انسان‌ساز همیشه در تاریخ می‌درخشد و الگوی مناسبی برای تدوین نظام ارزشی فرهنگی است بنابراین جا دارد که اصول فرهنگ عمومی را در نهضت حسینی مورد تأمل و توجه قرار دهیم.
امام جمعه سراوان با توجه به نامگذاری هفته احیا امر به معروف و نهی ازمنکر از یکم تا هفتم محرم گفت: هدف فرهنگ سازی است که جوانان ما در مراکز آموزشی و دانشگاهی با این فریضه مهم آشنا و دیگران را به کارهای خوب امر و از کارهای بد باز دارند.
حجت الاسلام دهقان در خاتمه افزود: امر به معروف و نهی از منکر را مخصوص یک قشر خاص ندانست بلکه از آن به عنوان یک امر همگانی می توان نام برد.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۴۳۵۷
مرجع : شستون


ارسال