سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ,18 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۰۵
مراسم بزرگ تاسوعای حسینی در خاش برگزار شد
 
شهر خاش امروز شور و شعور حسینی را به جهانیان عرضه داشت.
به گزارش عصرهامون، همزمان با روز تاسوعای حسینی شهرستان خاش غرق در ماتم و عزا شد و مردم این شهرستان با بر افراشتن برق ها در سطح شهر و سیاه پوش کردن اماکن بار دیگر ادارات خویش را به اهل بیت ( ع ) ثابت کردند .
امروز هئیت های سینه زنی و زنجیر زنی خود را از اطراف شهرستان به مسجد ابوالفضل ( ع ) رساندند و با عزاداری و تجمعی بار دیگر آرمان های بلند امام راحل و شهیدان تجدید پیمان کرده و بر حمایت همه جانبه از مقام معظم رهبری تاکید کردند .
مردم شهرستان خاش امروز در دسته های عزاداری و سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین ( ع ) با در دست داشتن پرچم ها و بیرق های با نام امام حسین ( ع ) و نیز حضرت ابوالفضل ، توزیع نذورات ، سینه زنی و زنجیر زنی یاد حضرت ابوالفضل ( ع ) مدافع حریم حسینی را گرامی داشتند و در سوگ شهدای کربلا اشک ماتم ریختند.
حضور مردم عاشق اهل بیت (ع ) اعم از مرد و زن، پیر و جوان، کودک و میان‌سال در آیین‌های عزاداری سید و سالار شهیدان و یاران باوفایش شکوه خاصی به فضای معنوی این مناطق بخشید.
نوای سوزناک مرثیه سرایان، و نوحه سرایی و ذکر مصیبت امام حسین ( ع‌) و ۷۲ تن از یاران و خاندان پاکش برای مردم عزادار شهرستان خاش تداعی کننده حادثه جانسوز کربلا و شهادت امام سوم شیعیان و یارانش برای دفاع از ارزش‌های ناب اسلامی و حریت و عزت انسان است.
عزاداران امروز گوشه‌هایی از شور و شعور حسینی را به جهانیان عرضه داشتند و نشان دادند که‌ پیرو مکتب حسین(ع) هستند تا ابد می‌مانند.
انتهای پیام/۹۰۳۱
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۴۳۶۸
مرجع : تفتان ما


ارسال