دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ ,30 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
رئیس‌جمهور کشورمان با حضور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به دفاع از محمود گودرزی وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان پرداخت.
به گزارش عصر هامون،سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان در صحن علنی مجلس شورای اسلامی در دفاع از محمود گودرزی چهارمین وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان آغاز شد.

وی در ابتدای اظهاراتش گفت: از خداوند متعال برای همه مردم بزرگ ایران که در این ایام بهتر از سال‌های گذشته در مراسم عزای ابی‌عبدالله و یارانش شرکت کردند، همه اقشار مختلف حتی اقلیت‌های دینی هم که در این مراسم حضور داشتند، تقاضای مزد و پاداش و اجر فراوان داریم و امیدواریم در این ایام از آن فضای معنوی همه ما استفاده کامل را برده باشیم که یاد ابی عبدالله الحسین مایه حیات افراد و جامعه است و ان‌شاءالله با معنویت جدید و روحیه جدید و با استفاده از مکتب عاشورا همه مردم به وظایف فردی و اجتماعی خود عمل خواهند کرد.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: چون برای چهارمین بار است که برای معرفی وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان در مجلس حاضر می‌شوم، فکر می‌کنم مطالب هم کمی تکراری باشد به دلیل اینکه نسبت به اهمیت ورزش و جوانان قبلا نکاتی را به عرض رساندم، البته همان طور که در دفعات گذشته تاکید کردم، دولت در کنار مجلس خودش را پیکره‌ای از نظام می‌داند، همه اعضای نظام جمهوری اسلامی ایران در کنار یکدیگر باید بار سنگینی را بر دوش بگیریم، دولت به حقوق قانونی مجلس توجه دارد و اینکه نمایندگان مجلس به وزیر پیشنهادی رای اعتماد بدهند یا ندهند را حق قانونی آن‌ها می‌داند.

دکتر روحانی ادامه داد: در کنار همه حقوق قانونی که ما در اختیار داریم و وظایفی که بر دوش داریم، شرایط کشور، جامعه، منطقه ما و شرایط بین المللی تقاضا می‌کند که بیش از پیش در کنار یکدیگر باشیم، دست به دست هم دهیم و آن اولویت‌هایی که مورد نظر مجلس، مردم و دولت است، به آنها بپردازیم.

رئیس‌جمهور اظهارداشت: این دولت در همان روز تحلیف ریاست جمهوری، لیست وزرا را تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد تا هیچگونه تاخیری در انجام وظیفه خود نداشته باشد که از این حیث مورد توجه و تحسین مقام معظم رهبری و مردم شریف ایران و خود نمایندگان مجلس قرار گرفت، ما امروز به مرز ۳ ماه از زمان فعالیت دولت رسیده‌ایم و لذا امیدوارم امروز دولت بعد از سه ماه تکمیل شود و ما بتوانیم بهتر به وظیفه خود عمل کنیم.

وی در ادامه بیان کرد: خواست مردم، حل مشکلات معیشیتی، مسائل اجتماعی، مسئله تورم، مسئله اشتغال، مسائل سیاست خارجی، مسائل فرهنگی و اجتماعی است و شما خود بهتر می‌دانید که برای حل این مسائل جز همکاری نزدیک دولت و مجلس راه دیگری وجود ندارد.

دکتر روحانی تصریح کرد: همه باید دست به دست هم دهیم و از این مشکلات عبور کنیم، من تردیدی ندارم که با وحدت و یکپارچگی و همدلی مشکلات جامعه و مردم را حل و فصل خواهیم کرد.

رئیس قوه مجریه اضافه کرد: حتی در سیاست خارجی و در مسائل خارجی در صورتی دولت موفق خواهد بود که بیگانگان وحدت و اتحاد و یکپارچگی ما را مشاهده کنند و در این وحدت و یکپارچگی قوا بیش از همه توجه به دولت و مجلس دوخته شده است، البته دولت مصمم به تعامل و همکاری با مجلس است و من تردید ندارم که اراده مجلس هم همکاری است، چه اینکه دولت و مجلس دغدغه‌های واحد و هدف‌های مشترکی دارند و در راهکارها نیز معمولا راهکارهای مشترکی را مد نظر قرار می‌دهند.

وی افزود: در ماه آینده تلاش ما این است که بتوانیم بودجه را آماده کنیم که آنجا هم میدان تعامل و همکاری مجلس و دولت است تا بتوانیم بودجه‌ای که در خور این کشور و این ملت باشد برای سال آینده با همکاری یکدیگر دولت آن را تهیه و مجلس ان‌شاءالله آن را تصویب کند.

دکتر روحانی گفت: در زمینه وزارت ورزش و جوانان همان طور که قبلا هم اشاره کردم و در برنامه دولت تدبیر و امید آمده است، ورزش را یک فعالیت نشاط آفرین، سلامت بخش، انسجام آفرین و حتی زمینه بسیار مناسبی برای کاهش هزینه‌های دولت در اداره کشور و ایجاد ثروت ملی می‌دانیم.

وی ادامه داد: دولت بر این مبنا نگاهش به مسئله ورزش یک نگاه تخصصی است چرا که در سایه ورزش ما می‌توانیم غرور، افتخار ملی و انسجام ملی بیشتر را شاهد باشیم، در سایه توسعه ورزش ما می‌توانیم شاهد سلامت جسمی و روحی و اجتماعی در کشورمان باشیم، در سایه ورزش ما می‌توانیم به توسعه اقتصادی نیز نگاه کنیم.

رئیس قوه مجریه افزود: صنعت ورزش زمینه‌ای برای اشتغال در جامعه است بنابراین دولت هم به ورزش حرفه‌ای و هم به ورزش قهرمانی و هم به ورزش عمومی توجه خواهد داشت.

وی اظهار داشت: بالاترین از این بسیاری از آسیب‌های اجتماعی که ما امروز با آن مواجه هستیم، بخش بزرگی از این آسیب‌ها را در سایه توسعه ورزش می‌توانیم کاهش دهیم و اگر بگوییم ورزش عاملی برای امنیت اجتماعی و یا حتی عامل موثری در امنیت ملی است سخنی به گزاف نگفته‌ایم.

دکتر روحانی گفت: در کنار مسئله ورزش، مسئله جوانان مطرح است گرچه این دو در کنار یکدیگر بار این وزارتخانه را سنگین کرده اما دولت خود را متعهد می‌داند که قانون مجلس را در زمینه این وزارتخانه اجرا کند و بنابراین مسئله توجه به جوانان بسیار حائز اهمیت است.

وی تصریح کرد: جامعه ما یک جامعه جوان است یا به تعبیر بعضی بسیار جوان است و ما باید به دغدغه‌هایی که مربوط به جوانان جامعه است، توجه کنیم. البته وزراتخانه‌های مختلفی این مسئولیت را بردوش دارند؛ آموزش و پرورش، آموزش عالی، وزارت ارشاد، وزارت کار هر یک از این‌ها تمام بخش‌های اقتصادی دولت، همه آنها یک بخش از وظایفشان مربوط به جوانان جامعه ما است اما در عین حال این وزارتخانه هم وظیفه خاصی را نسبت به جوانان برعهده دارد .

رئیس قوه مجریه افزود: جوانان امروز ما معضل اصلی‌شان در یک روزگاری تحصیل و تحصیلات عالیه بود، شاید از آن مشکلات عبور کرده باشیم امروز مشکل اصلی برای نسل جوان ما مسئله اشتغال، مسئله منزلت اجتماعی است، مسائل فرهنگی، مسائل اجتماعی، مسائلی از قبیل رفع مشکلات مسکن و ازدواج است که بسیاری از این مشکلات در واقع برمی‌گردد به همان مشکلی اصلی که مشکل اشتغال باشد.

وی ادامه داد: در این زمینه همه وزارتخانه‌های دولت مسئولیت سنگینی را کم و بیش برعهده دارند، در بخش فرهنگی، در بخش احتماعی و اقتصادی و حتی در سیاسی و امنیتی اما این وزارتخانه باید با کمک سایر وزارتخانه‌ها به ویژه به مسئله جوانان و حل مشکلات آنها بپردازند.

رئیس‌جمهور اظهار داشت: برای اینکه فردی بتواند این بار سنگین را بردوش گیرد، فرد صاحب‌نظر، متخصص و مدیری را برای این وزارتخانه به مجلس شورای اسلامی پیشنهاد شده است؛ جناب آقای دکتر محمود گودرزی که هم دانش و فعالیت دانشگاهی‌شان در این زمینه بوده، دارای تالیفات متعدد و مقالات فراوانی است و سال‌ها به وظیفه معلمی خود در دانشگاه تهران اشتغال داشته است، لااقل در دو زمینه ورزشی مقام مربی‌گری را دارد ، کاملا به این محیط تخصصی آشنا است، متخصصین فراوانی زیر دست همین استاد تربیت شدند و بنابراین می‌تواند با اشنایی‌ای که دارد افراد متخصص و صاحب‌نظری را در این زمینه به کار گیرد.

وی گفت: ضمن اینکه ما مسابقات آسیایی و هم جام جهانی را در پیش رو داریم، لذا هر چه زودتر این وزارتخانه دارای مسئول دائمی خود بشود بهتر می‌توانیم برای آینده این مسابقات و برنامه‌هایی که مد نظر است، برنامه ریزی کنیم.

دکتر روحانی گفت: ضمن این که آقای دکتر گودرزی هم سابقه حضور در نهادهای انقلابی دارد، هم سابقه حضور در جبهه و امیدواریم فضای انقلابی را ایشان با حضورشان به این وزارتخانه بیاورند بیش از آنچه که امروز دارای فضای انقلابی است و این وزارتخانه با سلامت بیشتر و با استقرار اخلاق بیشتر آن هم اخلاق قهرمانی، فتوت و مردانگی که در این زمینه همه ورزشکاران ما پیرو راه امیرالمومنین(ع) ان‌شاءالله خواهند بود ایشان بتواند در زمینه هم تخصصی، هم فرهنگی اخلاقی و هم به خاطر سوابقی که ایشان در مدیریت اقتصادی داشته بتواند بخش اقتصاد ورزش را هم سامان بدهد.

وی ادامه داد: پروژه‌های بسیاری در زمینه ورزش ناتمام باقی مانده که ارزش این پروژه‌ها را تا ۶ هزار میلیارد تومان برآورد می‌کنند که نیاز است این پروژه‌ها به بهترین شکل به اتمام برسد، ان شالله با حضور ایشان و رای شما به ایشان هم به ورزش کمک کردید هم به جوانان عزیز ما امید و نشاط بیشتری دادید و هم ان شالله امروز بتوانیم شاهد این باشیم که دولت تکمیل شود و بتواند به وظایف سنگینی که قانون و مطالبات مردم بر دوش او گذاشته است آنها را عملی سازد.

انتهای پیام/۵۰۸۲
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۴۴۴۷


ارسال