سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ ,25 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۰۱
نماینده مردم زاهدان در گفتگو با عصر هامون؛
مسئولین هوشیار باشند،با بازگشایی سفارت انگلیس فتنه ای دیگر تکرار نشود
 
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: اعتماد به انگلیس و کسانی که آب آن کشور را خورده اند غیر ممکن است زیرا این روباه پیر و مکار تنها به دنبال منافع خود می باشد.
حسینعلی شهریاری در گفتگو با عصر هامون اظهار داشت: سیاست واقعی انگلیس تفرقه اندازی و حکومت کردن است و هدف از این سیاست دستیابی به منافع خود و دخالت در امور کشور ها می باشد لذا مسئولین باید با دقت و هوشیاری مراقبت کنند که در صورت بازگشایی سفارت انگلیس فتنه ای درست نکنند که به منافع ملی  ضرری وارد شود.
وی ادامه داد: متاسفانه اکثر سفارت خانه های خارجی نقش لانه جاسوسی را بازی می کنند و مزدور امریکا هستند لذا امیدواریم دولت در هنگام تصمیم گیری برای بازگشایی سفارت انگلیس منافع ملی را مد نظر بگیرد و مراقبت کند که اینها فقط وظیفه قانونی دیپلماتیکشان را انجام دهند و جاسوسی نکنند تا جریان ها و فتنه های گذشته تکرار نشود.
نماینده مردم زاهدان اضافه کرد: سفارت انگلیس از گذشته همیشه یک کشور استعمارگر بوده و ملت ایران هیچگاه فراموش نمی کند که با روی کار آمدن رژیم پهلوی در اکثر توطئه ها که در ایران اتفاق افتاده است نقش پر رنگی داشته اند.
شهریاری با بیان اینکه انگلیس در ایران کاردار دائم ندارد افزود: بسته بودن سفارت ایران در انگلیس شهروندانی که در انجا زندگی می کنند و یا درس می خوانند را دچار مشکل کرده است.
وی ادامه داد: برخی از فرزندان مسئولین ارشد نظام نیز در انگلیس مشغول به درس خواندن و یا زندگی هستند که قرار شده است طی جلسه ای در مجلس درس خواندن آنان در انگلیس ممنوع شود چرا که ممکن است به برخی اسناد و اطلاعات مهم  دسترسی داشته باشند.
وی اضافه کرد: قرار شد موضوع ممنوع شدن درس خواندن فرزندان مسئولین ارشد نظام در کمیسیون اصل 90 و شورای عالی امنیت ملی مطرح شود.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۴۵۱۸


ارسال