پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ ,22 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه فرانسه مجری دستورات رژیم صهیونیستی شده است، گفت: به رئیس‌جمهور فرانسه توصیه می‌کنیم در چارچوب واقعیت‌ها اظهار‌نظر کند و بیش از این مجری طرح‌های رژیم صهیونیستی نباشد.
به گزارش عصر هامون،با اشاره به اظهارات اخیر رئیس‌جمهور فرانسه که در آستانه مذاکرات هسته‌ای ژنو صورت گرفته است، گفت: اولا رئیس‌جمهور فرانسه با توجه به نظرسنجی‌های صورت گرفته ۷۵ درصد مخالف دارد بنابراین در چنین جامعه‌ای به لحاظ اصول دمکراتیک، مشروعیتی به عنوان رئیس‌جمهور ندارد تا چنین موضع‌گیری‌هایی کند.

وی با بیان اینکه فرانسه مجری دستورات رژیم صهیونیستی شده است، تصریح کرد: اظهارات اولاند رئیس‌جمهور فرانسه در ارتباط با شرایطی که در مورد ایران اتفاق افتاده است، غیرقابل قبول و غیرمنطقی است و اولاند باید بداند جمهوری اسلامی ایران در شرایطی به سرمی‌برد که عملا عضو باشگاه صلح‌آمیز هسته‌ای جهان است و دانش هسته‌ای را با تلاش دانشمندان ایرانی در اختیار دارد.

وی افزود: حق صلح‌آمیز هسته‌ای، حق مسلم جمهوری اسلامی ایران بوده و دولت و ملت ایران از این حق عدول نخواهند کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: به رئیس‌جمهور فرانسه توصیه می‌کنیم که براساس واقعیت‌ها و نه تصورات اظهارنظر کند و بیش از این مجری طرح‌های رژیم صهیونیستی نباشد.

وی تصریح کرد: همچنین دولت جمهوری اسلامی ایران هم باید براساس موضع‌گیری‌های فرانسه روابط اقتصادی خود با این کشور را تنظیم کند.

بروجردی با اشاره به دور جدید مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ گفت: رفع تحریم‌ها و به رسمیت شناختن حق جمهوری اسلامی ایران از جمله مواردی است که باید در بحث منشور تفاهم‌ها وجود داشته باشد.

اضافه می‌شود؛ دور سوم مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ متشکل از آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین و آلمان ۲۹ آبان ماه در شهر ژنو سوئیس برگزار خواهد شد.

پیش از این رئیس‌جمهور فرانسه با سفر به سرزمین‌های اشغالی فلسطین در مورد برنامه هسته‌ای ایران اظهارنظر و عملا بر روند این پرونده دخالت کرده بود.
انتهای پیام/۵۰۸۲
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۴۵۷۸


ارسال