پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸ ,18 July 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
هيچکدام از کشورهاي اروپايي تاکنون با انتقال و امحاء تسليحات شيميايي سوريه در خاک کشورشان موافقت نکرده‌اند و خواهان امحاء اين تسليحات در خاک سوريه و يا يکي از کشورهاي همسايه سوريه شده‌اند.
به گزارش عصر هامون،وزير امور خارجه هلند در حاشيه اجلاس وزراي امور خارجه اتحاديه اروپا در بروکسل در اين باره گفت: آنچه به آن نياز داريم تخصيص پول بيشتر به سازمان ملل و سازمان منع تسليحات شيميايي است تا اين وظيفه را به انجام برسانند بنابراين درخواست ما اين است که کشورهاي عضوي که هيچ کمکي به اين موضوع نکرده اند اين کار را انجام دهند. البته اين تسليحات بايد از سوريه خارج شوند و آنگاه بايد در جايي که ديگر پيدا نشوند، نابود شوند اما اگر شما نمي‌توانيد جايي را که بايد سلاح ها را به آنجا منتقل کنيد پيدا کنيد شما مي‌توانيد تجهيزات مورد نياز را براي نابودي آنها در خاک سوريه و يا يکي از کشورهاي همسايه آن ايجاد کنيد.

"ديديه ريندرز" وزير امور خارجه بلژيک هم گفت: ما بايد روشي براي فرستادن متخصصان و تکنولوژي به محل پيدا کنيم تا ديگر سلاح شيميايي،ترکيبات و اجزاي آن باقي نماند اما براي انتقال اين تسليحات از مسافتي طولاني و انتقال آنها به خاکمان ما حقيقتا نمي‌دانيم که چه کاري انجام دهيم و نه تنها بلژيک بلکه ديگر کشور اروپايي هم در اين وضعيت هستند بنابراين ما بايد ببينيم که چگونه اين ظرفيت تکنولوژيکي را براي خنثي سازي اين سلاح‌ها منتقل کنيم.اين موضوعي است که آنرا نه تنها در اتحاديه اروپا بلکه با شرکاي آمريکايي خود بررسي خواهيم کرد.

گيدو وستروله وزير امور خارجه آلمان هم گفت کشورش اگرچه براي کمک فني و تامين هزينه فرآيند انهدام سلاحهاي شيميايي سوريه اعلام آمادگي کرده اما با ورود اين سلاحها به خاک آلمان مخالف است.


انتهای پیام/۵۰۸۲
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۴۵۹۳


ارسال