جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ ,3 December 2021
1
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۳۱
حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفتگو با عصر هامون؛
همه اقدامات تروریستی در دنیای اسلام محصول اسرائیل و انگلیس است
 
نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی گفت:تمام گروه های تکفیری که در دنیای اسلام وجود دارد همه و همه محصول اسرائیل وانگلیس است.
سید باقر حسینی در گفتگو با عصر هامون با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر تنش زدایی و ایجاد روابط با کشور هایی که اصول روابط را رعایت می کنند اظهار داشت: ما با هیچ کشوری به جز رژیم صهیونیستی مشکلی نداریم لذا کشور های دنیا به شرط اینکه اصول عزت، حکمت و مصلحت در آن لحاظ شود و روابط متقابل حقوق و عزت ملت ما حفظ گردد رابطه ایجاد می کنیم.
وی ادامه داد: ما در گذشته سفارت انگلیس را در کشورمان داشتیم و تحت شرایطی لازم شد تعطیل شود لذا بازگشاییش در صورتیکه انگلیسی ها حریم خودشان را رعایت کنند و پا را از حد خود فراتر نگذارند مشکلی ندارد چرا که ما کشور مقتدری هستیم و توان مقابله با هر توطئه ای را داریم.
حسینی افزود: ما در حدی که منافع ملی کشور تامین شود با صلاحدید مسئولان ذیربط باید با دیگر کشور ها روابط داشته باشیم.
وی در خصوص اقدامات تروریستی بر علیه جهان اسلام گفت: محور اصلی تشکیل گروه های تروریستی مبارزه با اسلام، انگلیس بوده و قطعا در هر ظلمی که در جهان اسلام از طریق گروهک ها شده انگلیس به صورت غیر مستقیم نقش داشته است و تمام گروه های تکفیری که در دنیای اسلام وجود دارد همه و همه محصول اسرائیل و انگلیس است.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: ملت ما ملتی هوشیار و مقتدر است و مسئولین با سیاست های انگلیس آشنایی دارند و اجازه نخواهند داد انگلیسی ها کاری را بر علیه کشور ما انجام دهند لذا بازگشایی سفارت اشکالی ندارد.
وی با اشاره به افزایش هجمه علیه نظام جمهوری اسلامی از سوی  رژیم صهیونیستی و غرب ادامه داد: بازگشایی سفارت انگلیس می تواند در افکار عمومی دنیا تاثیر گذار باشد لذا ما باید مناسباتمان را بر اساس منافع ملی خودمان بهبود بخشیم و چون یک کشور سابقه بدنامی دارد که شکی در آن نیست دلیل نمی شود تا ابد قطع رابطه کنیم.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۴۶۲۳


ارسال