پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ ,12 December 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
علیرغم انتقادات ،‌ آشتی کشورهای غربی با " جمهوری اسلامی ایران" که گفتگوهایی شفافی را آغاز کرده است می تواند ثبات و امنیت را در منطقه خاورمیانه به شکل بالفعل اجرا نماید .
به گزارش عصر هامون،در روزهای آینده مذاکراتی را شاهد خواهیم بود که قدرت های بزرگ جهان در آن از بهترین فرصت پیش آمده برای گفتگو با تهران و حل مسئله دیرینه هسته ای آن استفاده خواهند کرد .

این کشورهای هرگز تمایل ندارند تا با از دست رفتن فرصت مذاکره با کشوری مانند ایران درگیری ها در خاورمیانه ادامه یافته و نقشه این منطقه دچار تغییر و تحول شود . پیش از آنکه فاجعه انسانی در منطقه رخ دهد و یا کشور دیگری درگیر جنگ فراگیر شود کشورهای غربی باید تصمیم قاطع خود را در این باره بگیرند .

در ادامه این مقاله آمده است :‌علیرغم انتقاداتی که در کنگره آمریکا برای مذاکره با ایران وجود دارد اما نظرات عمومی در آمریکا موافق این مسئله می باشد . تازه ترین نظرسنجی شبکه تلویزیونی "‌سی ان ان "‌ نشان میدهد که بیش از ۷۶ درصد از مردم آمریکا خواستار گفتگوهای مستقیم میان تهران و واشنگتن برای حل مسئله هسته ای ایران می باشند .

نظرسنجی موسسه یهودیان ساکن آمریکا نیز نشان میدهد که ۶۲ درصد یهودیان روش و راهکار اوباما ،‌رییس جمهور آمریکا را در مواجهه با برنامه هسته ای ایران تایید می کنند .

بخش اعظمی از جمعیت مخالفان مذاکره و توافق با ایران در کنگره آمریکا را جمهوری خواهان تشکیل میدهند . تعدادی از این نمایندگان این توافق را احمقانه توصیف کرده اند .

از سوی دیگر در خاورمیانه نیز مخالفانی برای ایجاد توافق میان تهران و کشورهای غربی وجود دارد . اصلی تریناین مخالفان رژیم صهیونیستی است که نخست وزیر آن در هفته های اخیر بیشترین تلاشها را برای انصراف کشورهای ۵+۱ از مذاکره با ایران انجام داده است . نتانیاهو در ادامه تندروی های همیشگی های خود در قبال برنامه هسته ای ایران این بار نیز مجدد مدعی شده است که : ایران در آستانه تولید سلاح هسته ای است و توافق این کشور با غرب مسیر تولید بمب اتمی را برای تهران تسهیل میسازد .

وی همچنین هرگونه مذاکره و گفتگو با ایران را معامله ای "بسیار بد" خوانده و مدعی شده اسرائیل هیچگونه تعهدی نسبت به مفاد توافقنامه ندارد و برای دفاع از موجودیت خود هر اقدامی را که لازم باشد انجام میدهد .

نویسنده در ادامه تاکید کرد : علیرغم تمامی مخالفت ها مذاکره و توافق با ایران انجام خواهد گرفت . عدله فراوانی برای این ادعا وجود دارد . یکی از این عدله این است که از دست دادن فرصت مذاکره با ایران به معنای درگیری دوباره غرب در آشوبی است که در خاورمیانه ایجاد کرده است . ایران اهرم ثبات و بازگشت امنیت به منطقه است .
انتهای پیام/۵۰۸۲
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۴۷۰۸


ارسال